Sestřelíme Vás, vzkázali Íránci agresivním americkým špionážním provokatérům

TEHERÁN | Íránská protivzdušná obrana minulou sobotu pohrozila, že sestřelí dva americké výzvědné letouny, jež letěly v bezprostřední blízkosti íránské hranice, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

P-8 Poseidon

P-8 PoseidonOvšem v rámci americké propagandy či jen duševní omezenosti Američanů, kteří mají v průměru nejnižší IQ na světě a americkou kulturou směřují v cestě antievoluce zpět k opicím, televizní stanice Fox News oznámila s citování amerických vojenských zdrojů, bylo americkým letadlům vyhrožováno.
kup-zde

Tupý americký mozek totiž nechápe, že když jejich letouny provokují u vzdušných hranic jiného států na druhé části polokoule, že by to mohlo být vnímáno jako agrese a podobná arogance, vždy vedla k zničení takového státu, který se tak choval.

Podle údajů televize proletělo 10. září letadlo P-8 Poseidon, jež mělo na palubě 9 lidí, a EP-3 Eries s posádkou z 24 členů na vzdálenosti 13 mil od íránského pobřeží (za státní výsostné vody je považováno 12 mil od pobřeží).

Během letu oznámili íránští vojáci rozhlasem Američanům, že riskují být sestřelení. Letci varování ignorovali a pokračovali v letu v mezinárodním vzdušném prostoru, i když velmi blízko íránského území. „Chtěli jsme vyzkoušet íránskou reakci,“ přiznal tupou provokaci zástupce amerického ministerstva obrany v odpovědi na otázku, proč letěla americká letadla tak blízko.