Vzkaz z pražského metra: Merkel muss am Galgen hängen

PRAHA | Nevídaný projev vandalství zaznamenal ve vagónu pražského metra fotoreportér serveru ParlamentníListy.cz. Německá kancléřka Angela Merkel je zde zachycena vskutku nelichotivě, informují ParlamentniListy.cz o postavičce, která visí na šibenici a je u ní uvedeno, že to je Merkel.

Vzkaz z pražského metra: Merkel muss am Galgen hängen | foto: Hans Štembera - parlamentnilisty.cz

Vzkaz z pražského metra: Merkel muss am Galgen hängen | foto: Hans Štembera – parlamentnilisty.cz

„Postavu, která visí na šibenici, doplněnou jménem německé kancléřky Angely Merkelové, mohou spatřit cestující pražského metra. Tento silný projev nesouhlasu s politikou německé kancléřky je zcela jistě i na hraně zákona,“ píše zmíněný deník.
kup-zde

Ovšem na hraně jakého zákona, zákona protiústavního? Když máme v Ústavě svobodu projevu, slova, myšlenek, názorů, umělecké tvorby a pod.

ParlamentniListy.cz dále připomínají, že Angela Merkel je v České republice brutálně neoblíbená, kdy citují i bláboly německých deníků, které při její srpnové návštěvě Prahy psaly v rámci rusofobní kampaně: „Jak v době návštěvy uvedl také německý deník Die Welt, populárnější než Merkelová je v Česku dokonce i ruský prezident Vladimir Putin.“