Americká demokracie v praxi: Ve Spojených státech zatkli novinářku za protest proti ropovodu

WASHINGTON | Americké úřady vydaly zatykač na prominentní americkou novinářku Amy Goodman, protože její mateřská televizní stanice informovala o protestech proti ropovodu. Goodman publikovala scény, na kterých mimo jiné bezpečnostní služba vypustila psy na demonstranty, informují HlavnéSprávy.sk o gestapáckých praktikách ve Spojených státech.

Spojené státy jako globální vrah

Spojené státy – říše zla
Proti prominentní americké novinářce Amy Goodman z „Democracy Now“ (Demokracie nyní, překl. ed.) byl vydán zatykač. Ohlásila stanice na svých internetových stránkách, novinářka je vinna z trestného činu nedovoleného vstupu na soukromý pozemek.
kup-zde

Goodman pracovala na senzační zprávě o protestech členů kmene Siouxů proti výstavbě ropovodu v Severní Dakotě. Novinářka mimo jiné zdokumentovala, jak soukromá bezpečnostní služba proti demonstrantům postupovala násilím – včetně vypuštění hlídacích psů.

Goodman ukázala fotografie, na nichž jasně vidět, že psi měli krvavou srst v okolí tlamy od útoků. Někteří demonstranti tvrdili, že je psi pokousali. Centrum pro ústavní práva (CCR) odsoudilo takové jednání s tím, že jde o porušování svobody tisku a projevu. Navíc daný pozemek byl Siouxům v rámci holocaustu původních obyvatel Severní Ameriky uloupen.

Předtím byl zatčen jeden z vůdců protestu, Cody Hall. I on byl obviněn z neoprávněného vstupu na staveniště, díky čemuž musel strávit dvě noci ve vězení. Propuštění na kauci příslušné orgány odmítly. Hallovi právníci hlasitě kritizují toto chování, protože je v souladu s americkou právní praxí, aby byl podezřelý uvolněn na kauci za nezávažné trestné činy, jako je tento.Mnohé televizní stanice kritizovaly kroky, které úřady podnikly proti novinářce Goodman. Akce úřadů naznačují, že úředníci jednoznačně podporují projekt ropovodu společnosti Access Pipeline Co. V pátek americká vláda vydala soudní příkaz, který zakázal jakékoliv protesty. Další důkaz o plutokracii ve Spojených státech, kdy občané jsou jen otroci.

Nicméně zdá se, že orgány nečekaly tak velký zájem o incident, který vyvolala malá, nenápadná a nezávislá stanice Democracy Now. Vysílač tvrdí, že sporné video facebouku spatřilo 13 milionů diváků.

Reklama: