Ano pro pracující a rozhodné ne pro parazity

Prosazujeme snížení sociálních dávek pro jednotlivce, kteří mohou, a přesto dlouhodobě nemají zájem pracovat. Za správné považujeme v této souvislosti i zachování podmínky odpracovaných let pro přiznání důchodu.

Tomio Okamura

Tomio Okamura
Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podpoří návrh na proplacení prvních tří dnů nemocenské, pokud bude možné tuto nemocenskou hradit z veřejného pojištění. Nepodporujeme populistické návrhy, aby tuto nemocenskou hradili zaměstnavatelé ze svých prostředků. Znamenalo by to totiž ohrožení pracovních míst a ohrožení výše platů zaměstnanců. Naše hnutí považuje za vhodnou alternativu k proplácení nemocenské v prvních třech dnech, zavedení tří dnů zdravotního volna v roce s náhradou mzdy.
kup-zde

Považuji rozhodnutí rakouské vlády odložit druhé kolo tamních prezidentských voleb za naprosto skandální manipulaci. Oznámený důvod, že špatně lepí obálky, je směšný. Podstatou celé věci je zabránit volebnímu vítězství kandidáta FPÖ Norberta Hofera.

Nestandardní zařazení krajských televizních debat do programu České televize a výběr zúčastněných stran považuji za zřejmý pokus manipulovat s výsledky voleb do krajských zastupitelství v České republice. Nahrazení kandidátů koalice našeho hnutí SPD a SPO v televizních debatách ve většině krajů Kalouskovou stranou TOP09 je zjevný pokus České televize ovlivnit výsledek voleb v neprospěch našeho hnutí.

Postup předsedy Poslanecké sněmovny Hamáčka (ČSSD), který zrušil společnou akci našeho hnutí SPD a francouzské Front National, kterou vede Marine Le Pen, v prostorách Poslanecké sněmovny, je snahou omezit práci našeho hnutí a jde o podobnou šikanu, jaké čelí vlastenecké strany v celé Evropě. Věříme, že odpovědi na tento postup budou volební výsledky našeho hnutí v říjnových krajských volbách.


Reklama: