Sobotka a Babiš jen papouškují po Spojených státech a tady máte příklad, jak to Američané špatně dělají

PRAHA | Svět vyděsil dosud nejsilnější jaderný test, který provedla Korejská lidově demokratická republika (KLDR), uvedl své poselství občanům předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura.

Tomio Okamura

Tomio Okamura
„Na tomto příkladu je vidět zcela chybná zahraniční politika Sobotkovy a Babišovy vlády, která pouze servilně papouškuje příkazy z USA. Připadá mi, že České republika ani vlastně žádnou vlastní zahraniční politiku nemá. Vláda je pouze ochočenou loutkou v rukách Bruselu a Washingtonu,“ kritizuje českou vládu národní zrady předseda a poslanec Okamura.
kup-zde

Podle něj sankce vůči problematickým zemím totiž v podstatě nikdy nic definitivně nevyřešily, to vidíme po celém světě. „Pravda, USA je standardně používají na destabilizaci vlád, které se jim nepodvolují, ale Severní Korea je bezesporu tvrdší oříšek a sankce dopadají jen na prosté lidi. To, že tam je bída a hlad, je přece z největší části vina sankcí,“ dodává český politik s asijskými kořeny.

Okamura pak k sankcím a postihu, na koho padá uvádí, že všichni vládnoucí Kimové žijí v přepychu a budou žít dál, sankce nesankce, a postup USA je vede spíš k většímu izolacionismu. „Řešení nebude lehké, ale jediné, co má naději, by bylo otevřené a důvěryhodné jednání se Severní Koreou o mírové spolupráci, která by začala zmírňovat napětí, nepřátelství a nedůvěru – postupné sbližování by přineslo jak snížené riziko války, tak zmírnění režimu v Koreji.
Cílem mým i našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) je v zahraniční politice nikoliv eskalace napětí a hledání nepřátel za každou cenu, ale naopak mírový proces a stabilní svět. Prosazujeme tedy přesný opak toho, co předvádí Sobotkova a Babišova vláda,“ míní Tomio Okamura.

Své prohlášení končí slovy: „Korejci jsou de facto ve válečném stavu a tomu odpovídá i režim v zemi. Cesta ke stabilizaci jsou důvěryhodná jednání o zmírňování tohoto stavu.“