Václav Klaus ostře zkritizoval Fica za jeho výroky na adresu Británie

PRAHA – BRATISLAVA | Premiér Slovenské republiky socan a eurofil Robert Fico se po rozhodnutí britských občanů odejít z Evropské unie již od počátku vyjadřoval v negativním smyslu a završil to prohlášeními o tom, jak co nejvíce znepříjemnit Britům odchod, informuje o vyhrůžkách Fica slovenský konzervativní deník HlavéSprávy.sk.

Zprava - Václav Klaus a Robert Fico | reprofoto: ceskatelevize.cz

Zprava – Václav Klaus a Robert Fico | reprofoto: ceskatelevize.cz
Britů se však zastal druhý prezident prezident České republiky Václav Klaus, který odsoudil Ficova slova a označil je za krátkozraké, nepromyšlené a dětinské, dodává slovenský deník.
kup-zde

„Nesmíme dovolit Spojenému království, aby vytvářelo skupinu lidí druhé kategorie“, prohlásil Robert Fico pro Financial Times v narážce na možné opatření Británie vůči přistěhovalcům. Británie totiž plánuje omezit pracovní povolení pro imigranty, včetně těch z Evropské unie. Fico pak pohrozil, že se pokusí jakkoliv dokázat toho, aby se Britové po odchodu z unie měli hůře.

Václav Klaus uvedl o takovém chování slovenského premiéra, že je dětinské a nedůstojné. „Mám pocit, že primárně lidé mají pracovat doma a že migrovat někam za prací je výjimka, omyl, dočasnost, důkaz slabosti domácí ekonomiky atd. Že by na to byl nárok, že by zbytek světa měl zajistit každému, aby zaměstnal Poláka, Slováka, Bulhara, Rumuna … já myslím, že nic takového neexistuje a to chtít od Velké Británie to je podle mého názoru opravdu trochu krátkozraké a nepromyšlené,“ komentoval Václav Klaus právo na migraci v rámci EU.