Černá sobota v Londýně: Zřícená budova – zranění a mrtvá; Hořící Národní archív. Náhoda nebo souvislosti?

LONDÝN | Ve Spojeném království se za dobu posledního týdne stalo několik zajímavých událostí. Policie u armádních zařízené objevila nástražné výbušné zařízení, opominuta nebyla ani letecká základna USA na území UK. V pátek byly identifikovány balíčky obsahující výbušniny, jako zaslané separatisty a teroristy ze Severního Irska. V sobotu podle informací, které přinesl zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska, se zase zřítila v Londýně budova a vypukl požár v areálu Národního archívu.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Mrtvá žena a zraněný muž vyproštění z pod trosek sutě ze svého auta

Minimálně jeden člověk zemřel a další dva byli zraněni při zhroucení budovy ve čtvrti Holborn v centru Londýna. K incidentu došlo naproti stanici metra Holborn v pátek večer. Mrtvá žena se v okamžiku neštěstí nacházela v automobilu vedle budovy, informoval Hlas Ruska.

Separatisté ze Severního Irska zaplavili Spojené království balíčky s výbušninami

Zraněného muže se z automobilu podařilo vyprostit a odvézt do nemocnice. V současné době je jeho stav stabilizovaný, oznámily místní úřady. Na místo incidentu byli povoláni hasiči a lékaři. Přilehlá ulice je uzavřena.

Požár u budovy Národního archívu

V budově Národního archivu Velké Británie na jihozápadě Londýna, kde se nacházejí historicky nejdůležitější dokumenty země, vznikl požár. Přinesl informaci Hlas Ruska a dále ve své zprávě pokračuje. S ohněm bojuje přibližně 20 hasičů.

U vojenských objektů v Británii byla nalezena výbušná zařízení

Hoří dvě nevyužívané vodárenské věže. Příslušník londýnské hasičské brigády oznámil, že oheň hlavní budovu Národního archivu nezasahuje. Národní archiv je oficiální sklad dokumentů Vlády Velké Británie.