Sobotkova totalita je horší jak za bolševika – Konec nočních zábav

Neuvěřitelné! Vláda hodila přes palubu všechny spolky a další pořadatele akcí nejen ve městech, ale také na venkově. Od 1. října totiž zásadním způsobem změnila pravidla, podle kterých může radnice zkrátit dobu nočního klidu.

Ivo Valenta

Ivo Valenta

Tzv. policejní hodina začíná platit každý den ve 22 hodin. Kdo chce pořádat akci déle, bude muset tuto akci výslovně dostat přímo do textu obecně závazné vyhlášku. A tu musí předem schválit zastupitelstvo. Podle mne je to neuvěřitelně hloupý zásah do kulturního života na Slovácku.
kup-zde

Vláda příšerným způsobem svázala ruce všem pořadatelům kulturních i společenských akcí a navíc udělala z každého starosty hlupáka, který nedokáže posoudit, jestli je akce v zájmu obyvatel, nebo není. Vítám, že ministerstvo vnitra přispěchalo alespoň s nějakou pomocí a metodickou nápovědou, ale obávám se, že úředníci v Praze vůbec nedomysleli, jak moc práce přidělají každé sebemenší obcí, která se stará o kulturní život v obci.

Obce budou mít zase jenom další starosti navíc. A pořadatelé jako myslivci, sportovci nebo folkloristi tak budou muset velmi dopředu plánovat, jestli budou chtít udělat nějakou noční akci. Možná by stálo za to, aby obce si do vyhlášek zanesly, že zkrácení nočního klidu bude preventivně celé léto a každý páteční a sobotní večer. Myslím si, že by to byla ta správná odpověď na nesmyslnou pražskou regulaci.


Reklama: