Cikáni se práce štítí. Někteří jsou takové parazitující vši, že ani za 15 tisíc nevstanou z gauče

ÚSTÍ NAD LABEM – PŘEROV | Lídři politických stran na Ústecku si ve čtvrtek večer v České televizi posteskli, že zaměstnat nepřizpůsobivé občany, mezi něž často patří Romové, není snadné. Za pár tisíc se jim nechce zvednout z gauče a jít do práce, přičemž „pár“ může znamenat i 15 tisíc. V Přerově a v Prostějově v kraji Olomouckém naráží na podobný problém, informují ParlamentniListy.cz.

Ilustrační snímek | Foto: stalo-se.cz

Ilustrační snímek | Foto: stalo-se.cz

„Asistenti prevence kriminality oslovili v Přerově několik lidí s nabídkami práce. V pekárnách v Prostějově by mohlo najít práci až 25 lidí. Vedle toho by mohli najít práci další lidé např. v technických službách. Přerovský radní Jiří Kohout serveru Deník.cz prozradil, že radnice dokonce poskytla prostory na nábor. A pokud by se našlo dost uchazečů, mohla by jim být zajišťována doprava,“ píše zmíněný server.
kup-zde

Až potud to všechno znělo nadějně. Háček je v tom, že skoro nikdo nepřišel. Oslovil jsem osm lidí z minority a deset z majority. Přišli ale jen lidi z minority, a ještě ne všichni,“ krčil rameny asistent prevence kriminality Pavel Mirga. „Je pro ně asi pohodlnější vstát, kdy se jim chce, a jít spát, kdy potřebují. A stát je bude živit i nadále,“ zhodnotil.

Cikáni prostě pracovat nebudou, ale za to mohou naši politici, že jim dali možnost parazitovat a nepracovat – Tím je navíc vyloučili i ze společnosti, jelikož se stýkají jen mezi sebou, nebo mezi tzv. „bílými cikány,“ což nejsou osoby cikánského etnika, ale žijí jejich stylem života.

A jak to vše nakonec dopadlo? Nakonec se podařilo domluvit na práci jen se třemi lidmi. Většina z nich se omluvila ze zdravotních důvodů. Radní Kohout z toho dovozuje, že bohužel žijeme v časech, kdy město nabízí lidem práci, a oni ji ve velkém odmítají. Sebrat dávky, kdo nepracuje, ať nejí.


Reklama: