Aktivisté Generace Identity pohřbili mrtvolu Evropské unie

PRAHA | Zhruba dvě desítky aktivistů Generace Identity prošlo Prahou ve středu 28. září, symbolicky v den české státnosti a svátku patrona českých zemí Svatého Václava, aby projevili svůj názor, že koncept EU je mrtvý – navzdory tomu že stále existuje, informuje hnutí na svém webu.

Pohřeb EU

Pohřeb EU

Identitáři odmítají Evropskou unii mimo jiné proto, že ji nepovažují za reprezentaci Evropy a jejího lidu, ale za exponenta zájmů USA a mezinárodních globalistických elit a chtějí ji nahradit svobodnou spoluprácí evropských národů na principu „rovný s rovným“.

Celá akce byla koncipována jako pohřeb EU, když za zvuků „Pochodu padlých revolucionářů“ byla od sochy zemského patrona na Václavském náměstí ulicemi Prahy nesena improvizovaná rakev zakrytá vlajkou Evropské unie. Akce budila značnou pozornost kolemjdoucích, ať už Pražanů či turistů. Nutno říci že až na pár nesouhlasných reakcí se „pohřební průvod“ setkal hlavně s úsměvy, potleskem a několik lidí se i na část cesty připojilo. Aktivisté GI během akce rozdávali letáčky ve formě parte EU.

Pohřební, ale nikoli smuteční průvod byl ukončen před Úřadem vlády ČR, kde byla Evropská unie „pohřbena“ do odpadkového koše.