Teroristé Front an-Nusrá jsou spojenci a trojský kůň Spojených států v Sýrii od počátků války

MOSKVA | Rusko nevylučuje to, že plán Spojených států (SS) od začátku sestával z toho ochraňovat teroristickou organizaci Fronta an-Nusrá, prohlásil ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov v přímém přenosu televizního kanálu BBC World News. O tom v pátek 30. září informuje RIA Novosti.

Sergej Viktorovič Lavrov | foto: aif.ru

Sergej Viktorovič Lavrov | foto: aif.ru
„V rámci MGPS (Mezinárodní skupina na podporu Sýrie — red.) na sebe SS vzaly povinnost vydělovat opozici a do dnešního dne to nedokázaly splnit. Máme stále více a více důvodů si myslet, že od samého začátku měly plán ochránit an-Nursu od útoků a nechat si ji pro každý případ pro plán B, až přijde čas vyměnit režim,“ řekl ministr Lavrov, Sergej Viktorovič, kterého cituje Sputnik.

TASS informuje, že diplomat upřesnil: „Rusko-americká dohoda o Sýrii bude platná pouze v tom případě, že Spojené státy provedou oddělení teroristů od opozice. Je důležité oddělit opozici od teroristů. Pokud to bude podpořeno SS, tak bude i zastavení palby. Samozřejmě, s výjimkou an-Nusrá,“ vysvětlil a dodal, že dohoda je stále platná, jen není ze strany Američanů plněna.


Reklama: