Čínské noviny varovaly Spojené státy a Jižní Koreu o odplatě za rozmístění raket systému THAAD v Korei

PEKING | Spojené státy (SS) a Jižní Korea zaplatí“za své rozhodnutí rozmístit na Korejském poloostrově americký protiraketový systém THAAD, píše CNBC s odvoláním na oficiální list Komunistické strany Číny Žen-min ž‘-pao, informuje světová agentura Sputnik.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek
„Způsobí-li SS a Jižní Korea škodu strategickým zájmům zemí regionu včetně Číny, budou muset zaplatit a dostanou patřičný protiútok,“ cituje CNBC komentář čínského listu.
kup-zde

„Komentář byl uveřejněn pod pseudonymem Zhong Sheng (Hlas Číny), jehož se často používá pro zveřejnění názoru úřadů na zahraniční politiku,“ oznámila CNBC a dodává, že Čína nemůže být lhostejná k otázkám bezpečnosti, které se dotýkají jejích klíčových zájmů.

Včera vyzvaly čínské úřady Washington a Soul, aby se zřekly rozmístění THAAD. SS a Jižní Korea prohlašují, že plánují užívat tento systém k obraně před KLDR. Ovšem Čína je však přesvědčena, že rozmístění THAAD nenapomůže denuklearizaci a urovnání situace na Korejském poloostrově. Ba právě naopak.

Čínská lidová republika (ČLR) prohlásila, že je kategoricky proti rozhodnutí SS a amerického okupovaného protektorátu pod označením Korejská republika.


Reklama: