Pentagon natáčel videa, které pak šířila Al-Káida

WASHINGTON – LONDÝN | Ministerstvo obrany USA spolupracovalo během války v Iráku s britskou PR-agenturou Bell Pottinger, věnující se negativní propagandě činnosti teroristické organizace Al-Káida, mimo jiné rozšiřující falešná videa, informuje list Daily Beast, který cituje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Pentagon | foto: ze-sveta.cz

Pentagon | foto: ze-sveta.cz

Jak vyplývá z výsledků vyšetřování skupiny vyšetřovací žurnalistiky (Bureau of Investigative Journalism) zaplatil Pentagon Bell Pottinger zhruba 540 milionů dolarů za informování o válce v Iráku v období od roku 2007 do roku 2011.
kup-zde

Podle slov videoredaktora společnosti Martina Wallese, plnila tato firma tři typy úkolů: Výroba televizních reklamních šotů, prezentujících Al-Káidu v negativním světle, vyrábění falešného zpravodajství, údajně vysílaných v arabské televizi, a kromě toho výroba falešných videí propagujících činnost Al-Káidy.

Američtí vojáci pašovali cédéčka s falešnými videonahrávkami Al-Káidy během razií. „Když konají domovní prohlídky a dělají tam nepořádek při hledání nějakého materiálu, náhodou tam nechají i nějaké cédéčko,“ cituje Wallese zmíněný list.

Potom vojáci sledovali, na jakých IP adresách jsou tato cédéčka prohlížena. Kromě Iráku byly tyto adresy objeveny v Íránu, Sýrii a dokonce v Americe. Podle Wallesových údajů pracovali v Iráku zaměstnanci Bell Pottinger spolu s americkými vojáky a rozvědčíky na vojenské základně Camp Victory v Bagdádu.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr