Západní média zamlčují události na Ukrajině nebo rovnou otevřeně lžou

 MOSKVA | Západní média zamlčují události na Ukrajině, prohlásil ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Lavrov. Informaci přinesl zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska. Podle Lavrova západní média šíří virtuální realitu, jelikož zamlčují kriminální minulost demonstrantů, jejich extrémismus, antisemitismus či podporu neonacismu a lžou tím, že právě tyto extremistické živly jsou označovány za demokraty. Naopak demokraticky zvolená vláda, parlament a prezident jsou označováni za diktátorský režim.

Sergej Lavrov

Sergej Lavrov

„Podívejte se, jak v západních masmédiích ukazují záběry z Ukrajiny“, řekl ministr. „Pokojní demonstranti žádají o spravedlnost a pořádek, a brutální úřady je potlačují silou.“

Informace o hořících milicionářích přinášely alternativní média, když byli demonstranty přímo upalování. Zpravodajský server Stalo-se.cz informace pravdivě přináší a Nekorektní-TV.cz přinesla i videoreportáž o uplaování policistů zápalnými lahvemi.

Ukrajinští „mírumilovní“ demonstranti upalují policisty. Podívejte se, jaké zrůdy podporuje Evropská unie a USA 

„Ve skutečnosti se zatajuje obrovské množství faktů týkajících se událostí na Ukrajině,“ prohlásil Lavrov. „Chtěl bych připomenout, že jsou také ruské televizní kanály vysílající také v angličtině a arabštině, které podrobně ukazují, na jaké síly narážejí nyní ukrajinské úřady,vyloženě extremistické a antisemitské. A to se bohužel zamlčuje“.