Nechutná propaganda: Je vaše rodina milá? Jsou vaše děti vychované? Tak jste asi pravicoví extrémisté! tvrdí německý časopis

BERLÍN | Německý lékárenský časopis Baby&Family varoval čtenáře před rodinami, které jsou „nenápadné“ a „milé“, jelikož uvedené skutečností nasvědčují tomu, že se jedná o nebezpečné pravičáky. Článek nazvaný „Nebezpečí zprava“ uvozuje ilustrace, na které je vyobrazena plavovlasá matka s dcerou.

Rodina - Táta, máma a děti, vše ostatní není rodina | foto: freeenglishlessonplans.com

Rodina – Táta, máma a děti, vše ostatní není rodina | foto: freeenglishlessonplans.com
„Pravicový extremismus – slova vyvolávající strach. Vybaví se vám muži s vyholenými hlavami, hořící uprchlické ubytovny nebo zločiny NSU [Nationalsozialistischer Untergrund – bývalá neonacistická teroristická skupina]. Málokdy jsou však spojována s ženami, rodinami nebo dětmi, a to je nebezpečné,“ píše se v textu.

Úkolem článku je právě varovat před „pravicovými rodiči“ a jejich dětmi. Mezi rozpoznávací rysy takovýchto zavrženíhodných lidí patří, že jsou „nenápadní, blonďatí, milí, starostliví“.

Michaela Köttigová, socioložka a „odbornice“ na pravicový extremismus z Frankfurtské univerzity aplikovaných věd, popisuje pravicové rodiny jako „na první pohled milé a starostlivé“.

Ale i když vznikne nějaké podezření, tak řada takovýchto rodičů už má mnohdy natolik dobré vztahy s ostatními rodiči, že navzdory svým pravicově extremistickým prohlášením „už nejsou vylučováni [z kolektivu] a setkávají se v nejhorším případě i se zastáním“, doplňuje kolegyni sociální pracovnice Eva Prausnerová.

„Děti pravicových rodičů se nemusejí nutně lišit od dětí jiných rodičů. Lze je občas rozpoznat po delší době, například podle toho, že jsou velmi klidné nebo velmi poslušné,“vysvětluje Heike Radvanová, vedoucí „Odboru genderu a pravicového extremismu“ z Nadace Amadeua Antonia.

e-shop-ceska-expedice

Podle již citované sociální pracovnice Prausnerové jsou „pravicové děti“ většinou od malička vedeny k tomu, aby skrývaly tajemství své rodiny. Jistým vodítkem k jejich odhalení může být oblečení, protože na něm obvykle nemívají žádné americké symboly. Dívky se mohou vyznačovat „pečlivě zapletenými copy a dlouhými sukněmi“.

Pokud se pravicoví rodiče snaží navázat kontakt s demokraticky spořádanými rodiči, socioložka Köttigová radí: „I když to není lehké, člověk by měl ihned stanovit hranice a neposlouchat to, co poslouchat nechce.“ A Radvanová z Nadace Amadeua Antonia dodává: „Pochopení nemá v takových případech místo.“

Dodejme, že Nadaci Amadeua Antonia založila v roce 1998 bývalá agentka Stasi Anetta Kahanová, která nyní usiluje o bezbřehou imigrační politiku Evropské unie. Svého času prohlásila: „Je velmi důležité, abyste změnili vzdělávací systém a sebepojetí států. Už nejsou jenom bílé nebo jenom švédské nebo jenom portugalské nebo jenom německé. Jsou to multikulturní místa na světě.“Zdroj.