Svobodní přiznali porážku a Soukromníci děkují

PRAHA – ZLÍN | V zastupitelstvech dvou krajů budou sedět zástupci Strany soukromníků České republiky, informuje Strana soukromníků České republiky. Oproti tomu jejich koaliční partner, Strana svobodných občanů (SSO), na svém webu jen přiznává porážku: „Svobodní uznávají prohru v krajských a senátních volbách.“

Petr Mach, Ivo Valenta a Petr Bajer | reprofoto: youtube.com

Petr Mach, Ivo Valenta a Petr Bajer | reprofoto: youtube.com
Je to dosti divné, proč Strana svobodných občanů vnímá volby jako porážku, když ve Zlínském kraji získala dva mandáty, což je o proti posledním volbám do Evropského parlamentu o 100 % mandátů více. Tedy získal jediný mandát předseda strany Petr Mach, který se odvděčil za podporu Tomáše Pajonka a sponzorování Tomášovým otcem, vyhnání Tomáše z republikového vedení strany. Asi proto je to pro Macha prohra, když Tomáš Pajonk mandát do krajského zastupitelstva získal se svou kolegyní Helenou Lasztoviczovou. To jsou jediní dva krajští zastupitelé SSO.

Zmatenost. Svobodní považují za úspěch volební výsledek koalice, které se neúčastnili

Petr Mach

Petr Mach

Do zastupitelstva se dostali pouze v jednom kraji, a to ve Zlínském, kde koalice se Soukromníky dosáhla téměř 8 % hlasů. Za částečný úspěch lze ještě považovat cca 8 % v kraji Plzeňském ve společné koalici se STAN, Patrioty a Soukromníky, dočtete se na webu Svobodných.

Je to nelogické, ale považují za úspěch výsledky koalice v Plzeňském kraji, které se neúčastnili. Že by se jednalo o bruselský syndrom bolševické dialetktiky, který implementoval do stranického vnímání jako nákazu europoslanec Petr Mach?

„Je nám líto, že voliči dali přednost prázdným slovům pana Babiše a že jim nevadí nastupující likvidace malého a středního podnikání,“ komentuje výsledky předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

„Vím, že pro mnohé je výsledek zklamáním. Ale musíme jít dál, nevzdáváme to, ten hlavní cíl je rok před námi. A to jsou za rok volby do Poslanecké sněmovny,“ zdůrazňuje místopředseda Karel Zvára.

e-shop-ceska-expedice

A jak to je s tím Zlínským krajem? Vzniká tam frakce Svobodných?

Tomáš Pajonk

Tomáš Pajonk

Ve Zlínském kraji uspěla koalice Svobodní a Soukromníci, v Plzeňském pak uskupení tvořené Starosty a nezávislými, Patrioty, Svobodnými a Soukromníky, informují Soukromníci a děkují všem za podporu. „Získali jsme dobrý základ pro další boj za práva všech pracovitých a aktivních lidí,“ uvádí Strana soukromníků České republiky.

Svobodní sice výsledek voleb berou jako prohru, ale alespoň v tiskové zprávě za odvedenou práci svým členům a novým krajským zastupitelům ve Zlínském kraji děkuji: „Vedení strany upřímně gratuluje Tomáši Pajonkovi a Heleně Lasztoviczové, kteří za Svobodné zasednou v zastupitelstvu Zlínského kraje. Zároveň velice děkuje všem, kdo Svobodným ve všech krajích dali svou důvěru a hlas a podpořili je.“

Žádné oficiální poděkování? Jen strohé: „Vedení strany děkuje.“ Může se stát, že zlínská buňka Svobodných založí svou oficiální frakci ve Straně svobodných občanů? Zatím se to projevuje jen absolutně odlišnou předvolební grafikou a mírně jiným směřováním, jako absolutní autonomií KS SSO ve Zlínském kraji. Změní tamní Svobodní dresy a přejdou k Soukromníkům, kdy jasně dokázali, že jim to bez centrálního řízení z Prahy, které je odtržené od regionů, jde lépe!


Reklama: