ParlamentniListy.cz: Vracím se k motýlům, oznámil radostně Martin Konvička

ČESKÉ BUDĚJOVICE | Neúspěch v senátních volbách vrací protiislamistu Martina Konvičku do univerzitních lavic. Poté, co tento aktivista neuspěl na Táborsku, míří zpět na Jihočeskou univerzitu, kde bude zkoumat motýly a přednášet. Informují ParlamentniListy.cz.

Martin Konvička v Debatním klubu | reprofoto: youtube.com (kolektif)

Martin Konvička v Debatním klubu | reprofoto: youtube.com (kolektif)

Konvička se pokoušel dostat do horní komory Parlamentu, jeho neúspěch však byl poměrně výrazný. Skončil předposlední. Nyní jej možná konec čeká i na univerzitě. Ta si totiž zjišťovala, zda se svého akademika může zbavit za jeho protiislámské a protiimigrantské řeči.
kup-zde

„Učení i vedení studentských prací mi po zmatcích posledních měsíců dělají velikou radost. Čeká mě uzavření výzkumného grantu o fyziologii vysokohorských okáčů. Rád bych dokončil několik projektů ze šuplíku, inovoval své přednášky a konečně podal i zatrolenou profesuru,“ těší se však docent Konvička.

Jak však přiznává děkan přírodověcké fakulty univerzity František Vácha, jenž je sám poslancem za TOP 09, univerzita přemýšlí, jak to udělat, aby s Konvičkovými akcemi nebyla spojována. „Univerzita si nechala udělat právní rozbor, za jakých podmínek může se svým zaměstnancem rozvázat pracovní poměr. A určitě tím důvodem není nějaké obvinění a není to ani trestní stíhání,“ řekl k tomu Vácha. Své Konvičkovi řekl i rektor Tomáš Machula. Ten prý s Konvičkou hovořil o hranici kritiky islámu.