Řídí Děčín diletanti nebo zloději?

Město Děčín nechalo zhotovit pět farmářských stánků za 423 500 Kč, v přepočtu tedy 84 700 Kč na jeden stánek. Přitom průměrná cena takového stánku je nějakých 25 000 Kč. Záměr nebo neschopnost? Pojďme se na to podívat…

Štěpán Chour | foto: facebook Štěpána Choura

Štěpán Chour | foto: facebook Štěpána Choura
Jsem hrdým občanem Děčína, a proto mi není lhostejné jak se v našem městě žije. Děčín má své silné, ale zároveň i slabé stránky. Tou slabou stránkou je neefektivní a někdy až zarážející hospodaření děčínské radnice.Město Děčín nechalo zhotovit pět farmářských stánků za 423 500 Kč, v přepočtu tedy 84 700 Kč za jeden stánek. Přitom průměrná cena takového stánku je nějakých 25 000 Kč. Buďto se děčínští konšelé neorientují v aktuálních nabídkách s danými nabízenými produkty, a nebo si někdo solidně přihrál slušnou zakázku. Nebylo by to poprvé.
kup-zde

V čem jsou naši děčínští radní specifičtí je vybírání firmy bez výběrového řízení. Stalo se tak při revitalizaci Tyršova náměstí a výsledek připomíná socialistické náměstí v Bulharsku koncem 70. let. Město se tehdy ohánělo tím, že na výběrové řízení nebyl čas, protože by se nestihly vybrat dotace z fondu Evropské unie. Proč ale město nemělo architektonický plán v šuplíku a nečekalo na vhodnou příležitost? Konečný výsledek by dopadl o poznání lépe.Výběrové řízení neproběhlo ani v tomto případě a výsledek připomíná fiasko z Tyršova náměstí, tedy socialistické monstrum. Já osobně pokládám proces výběrového řízení za jeden ze základních prvků boje proti korupci. Na některých lidech řídících naše město je vidět, že nechápou systém fungování prosperujícího města.

Tyto farmářské stánky, připomínající ono zmíněné socialistické monstrum, jsou umístěné hned před východem z hlavního vlakového nádraží. První věc, kterou turista uvidí po vystoupení z vlaku bude postkomunistický obchodní dům Prior, rozkopané Podmokly a tuto stánkovou ohavnost. Za 84 700 Kč by šlo pořídit stánky nejen ve vyšší kvalitě, ale i esteticky na vyšší úrovni. Výrobcem je firma na dopravní značení, což je taková třešnička na dortu.


Ptal jsem se několika zámečníků, kteří mi jeden stánek nakalkulovali se vším všudy na 25 000 Kč. Takovéto vyhazování peněz daňových poplatníků je pro mě nepřijatelné a nadále budu bojovat za efektivnost hospodaření děčínské radnice. Hnutí ANO zklamává své voliče i na komunální úrovni. Naše paní primátorka je moc sympatická, hodná a elegantní paní, ale je to jen loutka pro svoje stranické kolegy. Dle mého názoru šla do politiky ze stejného důvodu jako já – postavit Děčín na nohy a zasadit se o prosperující město, do kterého rádi jezdí turisté a je dobrým místem pro podnikání. Bohužel se chytla špatné partaje a nechává sebou manipulovat.

Situaci kolem předražených farmářských stánků nenechám jen tak. Rád bych ale zdůraznil, že si vážím práce několika děčínských radních a očekávám od nich prošetření této kauzy.