Údajně kradly, tak je zatkli. Členky skupiny Pussy Riot neví jak na sebe v Soči upozornit

SOČI | Naděžda Tolokonnikovová a Maria Aljochinová byly zadrženy v Soči na základě podezření ze spáchání trestního činu, oznámila Naděžda Tolokonnikovová na svém Twitteru. Art-skupina Vojna na Twitteru zdůraznila, že do zadržení Tolokonnikovové, Aljochinové a dalších byla v Soči zapojena policie, kriminálka, Federální bezpečnostní služba a obrovský počet policejních detektivů, informoval Hlas Ruska. Oficiálně byly zadrženy hlídkou pořádkové policie po nahlášení krádeže pracovníky hotelu. Zadržení se zúčastnilo do pěti policistů.

Pussy Maria Aljochinová

Pussy Maria Aljochinová

Fotoreportér Jevgenij Feldman, který byl mezi zadrženými Tolokonnikovová a Maria Aljochinová přes to, že měl u sebe novinářský průkaz, upřesňuje, že Aljochinová a Tolokonnikovová byly zadrženy na základě podezření z krádeže. Fotoreportér byl na místě podezřelý, že měl krást taky, což se ale nepotvrdilo a byl bezprostředně propuštěn a nebyl odvezen k výslechu.

„Teď je vezou na policii, slibují, že je vyslechnou a pustí na svobodu, údajně něco ukradly v hotelu“, napsal Feldman. Zaměstnanci hotelu potvrdili, že členky zvrácené punkerské skupiny opravdu měly krást, nespecifikovali co, ale potvrdili, že oni přivolali policii.