Royal Bank of Scotland se lekla, nezmrazí bankovní účty Russia Today

LONDÝN | Bankovní skupina The Royal Bank of Scotland (RBS), která zastřešuje kromě jiných i banku NatWest, kde má zřízeny účty ruský zpravodajský kanál Russia Today (RT), nakonec nebude rušit její bankovní účty. Informoval o tom deník Times, který cituje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek: The Moscow Times

Ilustrační snímek: The Moscow Times

Banka toto opatření odvolala v reakci na hrozbu Moskvy, že Rusko recipročně zmrazí všechny aktiva britské zpravodajské stanice BBC a zároveň zažaluje Velkou Británii u příslušných mezinárodních soudů za porušení závazků v oblasti svobody slova a tisku. K vzniklé situaci se vyjádřil i ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov.
kup-zde

Nápad s rušením účtů RT se podle něj určitě nenarodil uvnitř banky, čímž ruský ministr Sergej VIktorovič naznačil, že šlo o zákulisní iniciativu z politických kruhů v Londýně.

Hlavní redaktorka RT Margarita Simonovna Simonaj ještě v začátkem týdne informovala o zablokování účtů RT v banka NatWest, čímž podle jejích slov vyvrcholil dlouhodobý tlak, kterému jsou vystaveny ruská média na západě. O bance NatWest je přitom známo, že je kontrolována britskou vládou.