Protesty nekončí: Francouzská policie chce povolení střílet mu-slimácké zločince v NO-GO zónách

PAŘÍŽ | Francouzští policisté toho již mají dost – demonstrují proti ležérní politice vůči imigrantům – chtějí na ně používat zbraně, informuje server Českého portálu euRABIA.cz s odkazem mj. na lemonde.fr, leparisien.fr, reuters.com a euronews.com.

Válka s vetřelci

Válka s vetřelci

Protesty policistů ve Francii proti vládní laxní imigrační politice a zhoršující se bezpečnostní situaci pokračují ve Francii již pátým dnem. Řádění imigrantů ve Francii dostalo tento týden zemi na pokraj anrchie, když po masakrujícím žhářském útoku na své kolegy policisté již nehledě na služební poměr zahájili proti ležérnímu postoji vlády k imigrantům masívní za zpěvu francouzské hymny demonstrace, které nemají obdoby.
kup-zde

Policisté jsou již naprosto zhrzeni situací, kdy jim obyvatelé v no-go zónách usilují o život, a když jsou zatčeni, soudy je propustí, a souzeni jsou policisté, že použili obranné prostředky. Takovéto poměry umožnily vystupňovat brutalitu imigrantů proti policistům a složkám státu v problematických čtvrtích na straně jedné, a prakticky frustrovat a paralyzovat morálku policistů na straně druhé.

Ministr vnitra Cazeneuve a ministr spravedlnosti Urvoas při středečních vyjednáváních se zástupci policistů byli postaveni před nekompromisní požadavek upgradovat výstroj a výzbroj policistů a umožnit jim používat na brutální, a začasté ozbrojené zejména přistěhovalecké agresory, zbraně. To je totiž již nutnost : « Policie je již na kolenou, a jestli padne, pohříží to zemi do anarchie », komentuje situaci jeden demonstrujících policistů. « Naše práce není následována prací justice. K čemu sloužíme? Chtějí od nás vyčistit ulice od delikventů, a pak jim odkládají tresty, a oni jsou zas zpátky! », stěžuje si. Jenže – a těď pššt!, je to super-tabu – je veřejným tajemstvím, že věznice jsou plné imigrantů, vč. mladistvých, a tak soudy zřejmě na politkorektní politickou objednávku rozhodují tak, že frustrují a morálně paralyzují policii.

Policisté jsou systémem dnes de facto zneužíváni, aby stáli v přední linii tutlané, avšak žhnoucí občanské války, která pod povrchem francouzské společnosti již probíhá, aniž by k tomu měli potřebné účinné ostré prostředky a výkonné kompetence. Vládě to tak umožňuje budit zdání, že v imigrované multikulturní francouzské společnosti je vše jakž tak v pořádku, a že taková vládní politika funguje. Jenže právě policisté na tuto situaci pak doplácejí nejvíc – statisticky na 500 zraněných ve službě každý měsíc. Přitom průměrný plat policisty je 2900€, a nástupák jen 1350€.

Všeobecně se bezpečnostní situace ve Francii rapidně zhoršuje, na čemž vydělává bezpečnostní byznys – meziročně zvýšil obrat o 3,5%. Uvidíme, co nám k tomu řekne Velíšek a spol. Nejspíš zas nic… To už je na hraně pohrdání veřejností!


Reklama: