Jak funguje EET v praxi. Pro mnohé podnikatele bude spuštění EET likvidační

Podnikatelé se pomalu začínají připravovat na spuštění elektronické evidence tržeb a poznávají jeho “blahodárné účinky”. Jak je patrné z tohoto příspěvku jednoho z pisatelů na FB stránce ministra financí Babiše, argumenty, které říkaly, že pro mnohé podnikatele bude spuštění EET likvidační, nebyly daleko od pravdy.

Ivo Valenta

Ivo Valenta
Slova představitelů vládní koalice, že EET bude představovat naprosto minimální náklady, že se to vyplatí a vykompenzuje slevami na daních, lze pak naopak definitvně prohlásit za lživá.
kup-zde

Je to pro mě důkaz toho, že ministerští úředníci ani vládní politici nemají ani tušení, jak funguje podnikatelská praxe, jaká rizika s sebou nese a jak těžké a nákladné je vypořádat se s každou další byrokratickou překážkou, s každou novou povinností.

Největším paradoxem pro mě pak stále zůstává to, že si každý podnikatel musí elektronickou pokladnu a související investice pořídit na vlastní útratu, aniž by pro to něj samotného představovalo sebemenší přínos. Činí tak jen a pouze kvůli tomu, aby zasuploval neschopnost státu došlápnout si na podvodníky a vymoci jím stanovená pravidla.

Vláda zkrátka vůči podnikatelům postupuje v duchu principu kolektivní viny a trestá je všechny bez rozdílu. Důsledky této politiky ji pak vůbec nezajímají a není proto překvapením, že také tento příspěvek jednoho z podnikatelů zůstal bez reakce.


Reklama: