Další mrtví; Ukrajinští teoristé násilně zajali frekventanty vojenské školy

KYJEV | Situace v nepokoji zmítaném Kyjevě je snad hodinu od hodiny horší. Agresivita teroristů, kteří okupují Kyjev neustále roste a nyní se už dokonce odvažují strategicky útočit na ochránce pořádku ve městě, tak jak byli vycvičeni v pobaltských základnách NATO a již se osvědčili při vyprovokování války v rámci Jižní Osetie. Za dobu od 18. února je počet mrtvých na obou stranách minimálně sedmdesát sedmosob, některé agentur uvádějí, že se již počet zavražděných blíží ke stovce. Včera se dokonce na náměstí Svobody a okolí objevil ostřelovač, který měl mířeně střílet na milicionáře a vojáky vnitřních vojsk. Namísto toho, aby demokratické státy odsoudily tento terorismus páchaný v ulicích evropského města, tak jej spíše ještě podporují.

Žádná milice ani armáda, takto jsou vyzbrojeni ukrajinští teroristé

Žádná milice ani armáda, takto jsou vyzbrojeni ukrajinští teroristé

Podle rozhlasové stanice Hlas Ruska je právě zavražděných osob sedmdesát sedm, kdy tato těla budou podstoupena expertize a je i nařízena pitva, aby se prokázalo, jak došlo k jejich usmrcení. Dalších 551 lidí bylo zraněno, 332 z nich je v nemocnici.

Teroristé zajali frekventanty Vysoké školy vnitřních vojsk

V průběhu konfrontace bylo v ukrajinském hlavním městě zajato 67 vojáků vnitřních vojsk ministerstva vnitra. Jejich osud i zdravotní stav je dosud neznámý. Toho hned využila ukrajinská teroristická propaganda, kdy zveřejnila, že vojáci vnitřních vojsk Ukrajiny se začali hromadně vzdávat demonstrantům na náměstí Nezávislosti. Dále vypuštěná lež obsahovala: Zajatce vyvádějí za barikády u Okťabrského paláce. Oznamuje se, že „se je demonstranti snaží nebít, a odvádějí do stanu s nápisem Komandatura města Kyjeva“. Mezi zajatci jsou zatím jenom vojíni, důstojníci nebyli v koloně zaznamenáni.

Toto násilné zajetí jasně dokazuje, že opozice již dav radikální teroristů, kriminálníků a chuligánů nezvládá, jelikož právě politici ukrajinské opozice a i opoziční poslanci se podíleli na osvobození vysokoškoláků školy vnitřních vojsk, informovala rozhlasová stanice Hlas Ruska.

Osvobození zajatci byli otřeseni a tvrdili, že je teroristé, co se vydávají za demonstranty zbili, ovšem k závažnějším zraněním nedošlo. Několik zajatých kadetů utrpělo lehké zranění v obličeji.