Plešatý Slávek Sobotka chce vlasatou hlavu Adama B. Bartoše; Pozastaví vláda činnost Národní demokracie?

PRAHA | Pozastavení činnosti několika politickým stranám, které předložily nepatřičnou výroční finanční zprávu či dokonce žádnou, navrhuje vláda na základě usnesení Poslanecké sněmovny. Jde o celkem 30 stran a hnutí, mezi nimi například i o Národní demokracii vedenou aktivistou Adamem B. Bartošem, informují ParlamentniListy.cz.

Slávek Sobotka měl sloužit jako terč Národním demokratům | reprodukovaná fotografie z původního zdroje echo24.cz - Autor reprodukce: Česká expedice, z. s.

Slávek Sobotka měl sloužit jako terč Národním demokratům | reprodukovaná fotografie z původního zdroje echo24.cz – Autor reprodukce: Česká expedice, z. s.

Kontrola provedená Sněmovnou odhalila, že na tři desítky politických stran a hnutí nesplnily zákonem stanovenou povinnost a nepředložily kompletní výroční finanční zprávu za rok 2015. Podle informací České justice tak vláda na základě sněmovního usnesení podá podnět k Nejvyššímu správnímu soudu na pozastavení jejich činnosti.

„To, že vlastizrádná vláda navrhuje pozastavení činnosti vlastenecké Národní demokracie, mne vůbec nepřekvapuje,“ napsal serveru Lidovky.cz předseda Národní demokracie Bartoš. Podle něj strana nedostatky odstranila již na jaře. O její budoucnost tak nemá obavy. „Stranu může zrušit jen soud a takový soud bychom s přehledem vyhráli,“ dodal na adresu imbecilních pokusů.


Reklama: