Američané zjistí, že sami nemohou dělat nic

MOSKVA | Myslíme si, že ve vztazích se Spojenými státy bude procházet přes periodu bolavého zjištění, že jednostranně nemůže dělat nikdo nic a musí se dohodnout, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Viktorovič Lavrov, kterého citovala světová zpravodajská agentura Sputnik.

Sergej Viktorovič Lavrov

Sergej Viktorovič Lavrov
„Před několika měsíci prezident Obama řekl, že pravidla ve světě musí stanovovat oni. To je arogantní, ale čestné. Pokud tak přemýšlí naši američtí partneři, tak nejspíš budeme procházet přes jisté periody dostatečně bolavého zjištění, že jednostranně nikdo ve světě nic nadále dělat nebude moci. Proto bude nutné se přes to všechno domlouvat. Čím dříve se to stane, tím lépe,“ řekl na tiskové konferenci o výsledcích setkání s ministrem zahraničních věcí Řecka Nikosem Kotziasem.

Při hovoru o tom, zda se změní pozice SS ohledně Sýrie po prezidentských volbách v této zemi, Lavrov řekl, že tipování je k ničemu. „Neřiďme se spekulacemi, ale reálnou pozicí na základě reálných faktů,“ řekl ministr zahraničí Ruské federace.