Okamura bude v Ústeckém kraji vládnout s Komunisty. Babiš z toho brečí, chtěl také Bubeníčka do stáje

ÚSTÍ NAD LABEM | Komunisté uzavřou v Ústeckém kraji koalici s ČSSD a SPD-SPO. Dnes o tom rozhodl krajský výbor strany, řekl ČTK jeho předseda a hejtman Oldřich Bubeníček, který by měl zůstat hejtmanem i v dalších čtyřech letech. Vítěz krajských voleb, hnutí ANO, skončí v opozici. Koalice bude mít v pětapadesátičlenném zastupitelstvu těsnou nadpoloviční většinu 28 hlasů.

Tomio Okamura a Vojtěch Filip | reprofoto - printscreen: iDNES.cz

Tomio Okamura a Vojtěch Filip | reprofoto – printscreen: iDNES.cz
Komunistické straně, která v posledních čtyřech letech v Ústeckém kraji vládne, nabídlo povolební spolupráci jak hnutí ANO, tak sociální demokraté společně s koalicí SPD-SPO. Krajský výbor strany dal přednost koalici, která bude mít křehkou většinu, dodávají ParlamentniListy.cz.

Podle informací ČTK bude mít KSČM v jedenáctičlenné radě šest zástupců, ČSSD čtyři a koalice SPD – SPO jednoho.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje má 55 členů. ANO získalo 20 mandátů, KSČM 13, ČSSD deset, ODS sedm a koalice SPD-SPO pět. Dvojkoalice ANO a KSČM by měla pohodlnou většinu 33 hlasů. Těsnou nadpoloviční většinu 28 hlasů by ale mohla mít i trojkoalice KSČM, ČSSD a SPD-SPO. Ústeckému kraji dosud vládli komunisté s ČSSD.


Babiš: Neskutečná prasárna

Andrej Babiš - Kurva, čo to bylo za fet, do frasa... | reprofoto: youtube.com

Andrej Babiš – Kurva, čo to bylo za fet, do frasa… | reprofoto: youtube.com

Rozhodnutí komunistů ostře kritizoval předseda ANO Andrej Babiš. Informoval o tom server Novinky.cz, který citují ParlamenntiListy.cz.

Podle Andreje Babiše hodinu a půl před zasedáním výboru vítězné ANO nabídlo komunistům nejen post hejtmana, ale i většinu míst v radě. „Obešli nás a podvedli, i když nám říkali, že s námi koalici vytvoří. Je to neskutečná prasárna, když společně s námi mohla KSČM pohodlně vytvořit většinovou koalici. Navíc jsme komunistům nabídli nejen hejtmana, ale i většinu v radě. Asi budu muset revidovat svůj názor na pana Bubeníčka, asi jsem se v něm spletl,“ řekl v pondělí Právu lídr ANO, který díky své minulosti komunisty také miluje a rád by s nimi a vládl, což ukazuje ústecký syndrom.

Reklama: