Podle Janukovyče proběhl na Ukrajině státní převrat. Média informovala, že měl učinit pokus o opuštění Ukrajiny

KYJEV | Situace na Ukrajině připomíná státní převrat, který je řízený a obyvatelé jsou drženi v nejistotě a v mediální bublině, jelikož jsou média zaplavena účelovými informace, což připomíná fašistickou mediokracii, tak jak je šířena z EU nebo USA. Podle informací, které sdělil na tiskové konferenci prezident Janukovyč, tak nehodlá podat demisi. Ovšem za několik okamžiků informoval média poslanec za stranu Baťkivščina, že ukrajinský prezident demisi právě podal, což prezidentova poradkyně a poslankyně za Stranu regionů Anna Hermanová dementovala, informoval o nepřehledné situaci na Ukrajině zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska.

Arsenij Jaceňuk, Viktor Janukovyč

Arsenij Jaceňuk, Viktor Janukovyč

Janukovyč měl údajně učinit pokus o opuštění území Ukrajiny

Podle slov poradce šéfa Státní pohraniční služby Ukrajiny Sergeje Astachova nedovolili pohraničníci letadlu, na jehož palubě byl Viktor Janukovyč, aby v sobotu odletělo z Doněcka. Jednalo se o charterový let. „Na letišti Doněcka se pokusilo o odlet letadlo bez příslušného pohraničního odbavení“, řekl pro Hlas Ruska a další novináře Astachov.

Dále dodal: „U schůdků letadla vyšli kontrolorům vstříc ozbrojení lidé, kteří jim nabídli peníze za to, aby letadlu dovolili odletět bez vyřízení formalit.“ Po tom, co pohraničníci odmítli, přijely k letadlu dva obrněné vozy, z letadla vystoupil Janukovyč a odjel neznámým směrem, pokračoval informace zpravodajského severu rozhlasové stanice Hlas Ruska. Kam chtěl odletět a kde se teď nachází, není rovněž známo.