Tymošenko jela z věznice přímo na Majdan, aby oznámila svou prezidentskou kandidaturu v květnových předčasných volbách

KYJEV | Komsomolka Julia Tymošenko, komsomol byla bolševická mládežnická organizace, dále přítelkyně komunisty a prvního ukrajinského prezidenta Leonida Kučmy, expremiérka Ukrajiny, která způsobila poslední plynovou krizi v Evropě, tím že neplatila za dodávky plynu a následně kradla tranzitní plyn, manželka pravomocně odsouzeného za tunelování státního podniku v plynárenství a sama odsouzena za poškozování ekonomických zájmů Ukrajiny, byla včera politickým rozhodnutím parlamentu, kterého se zmocnila ukrajinská fašistickoneobolšivická opozice, kterou podporují i české fašistické kruhy okolo Schwarzenberga, Štětiny a Kocába, propuštěna z věznice. Informovaly světová média, ovšem bez uvedení její přezdívky „Plynová královna“.

"Plynová královna" - Ikona ukrajinského fašismu - Julia Tymošenko (propuštěná z kriminálu)

„Plynová královna“ – Ikona ukrajinského fašismu – Julia Tymošenko (propuštěná z kriminálu)

Divadlo plné emocí

Tisíce stoupenců ukrajinské teroristické opozice, jenž vraždila, a kteří se sešli na náměstí Nezávislosti v Kyjevě, bouřlivě uvítaly ex-premiérku Julii Tymošenko, která se objevila na scéně. Tymošenko, v rámci své role seděla v invalidním křesle a promluvila k přítomným a její projev byl velice emocionální, teatrální a připomínal herecký výkon z odporné latinskoamerické novely.

„Jste hrdinové, jste to nejlepší, co má Ukrajina,“ řekla bývalá premiérka před tím, než se rozplakala. Davy šílely. Informovaly média o propuštění Julie Tymošenko a o jejím projevu na Majdanu, tak jako i Hlas Ruska.

Tymošenko vyzvala občany, aby se z Majdanu nerozcházeli, a prohlásila, že se okamžitě vrátí k práci. Co tím měla na mysli neuvedla, asi že by zase z politické pozice kradla ruský plyn patřící jiným evropským státům?

Chci kandidovat ne prezidentku

„Nevynechám ani jedinou minutu a vynasnažím se, abyste byli ve vlastní zemi šťastní“, řekla Tymošenko. Ovšem neuvedla, kteří lidi a jestli většina lidí, či menšina u moci, tak jak to za své vlády praktikovala.

Nakonec oznámila, že bude kandidovat na prezidentku v předčasných prezidentských volbách. Bude to správná prezidentka podobného ražení, jelikož vylezla právě z kriminálu.

Její manžel je taktéž pravomocně odsouzený za tunelování stání firmy a je na útěku v české republice, kde mu představitel fašistické TOP09 a tehdejší ministr zahraničí zařídil „účelový“ azyl.