Možný americký ministr spravedlnosti Rudy Giuliani: Hillary Clinton by měla jít před soud

NEW YORK | Někdejší populární starosta New Yorku Rudy Giuliani v prezidentské předvolební kampani jasně podporoval Donalda Trumpa. Teď je údajně horkým kamdidátem na post ministra spravedlnosti Spojených států (SS). A právě on vyslal k Hillary CLinton jasný vzkaz. Chtěl by jí vidět před soudem.

Rudy Giuliani | foto: All Things Crime Blog

Rudy Giuliani | foto: All Things Crime Blog
Rudy Giuliani jako možný člen příští americké vlády se vyjádřil i k e-mailové kauze Hillary Clinton. Prezident Obama by podle Giulianiho neměl udělovat Clinton generální pardon. „Rozhodnout by měl soudní systém, ve který všichni Američané věří,“ uvedl Giuliani k možné milosti od Obamy pro zločineckou a krvavou babu Hillary Clinton.

ParlamentniListy.cz připomínají, že Obamova administrativa přitom nevyloučila, že Mrs. CLinton omilostní, ještě než vláda Baracka Obamy skončí.

V rozhovoru pro Fox News Rudy Giuliani konstatoval, že by neúspěšná prezidentská kandidátka měla skončit před soudem. „Nemyslím si, že by prezident Obama měl omilostňovat Hillary Clintonovou. Až soudní systém by měl určit, zda je nevinná či vinná,“ konstatoval možný příští ministr spravedlnosti USA. „Jde o systém, kterému všichni věříme,“ konstatoval také. Zprávu převzala agentura Bloomberg.


Reklama: