17. listopad 1939 a 1989

16. a 17. listopadu 1939 němečtí okupanti popravili 9 představitelů českého vysokoškolského studentsva, 1200 studentů odvlekli do koncentračních táborů a zavřeli české vysoké školy.

Jan Veleba | foto: stranaprav.cz

Jan Veleba | foto: stranaprav.cz
17. listopadu 1989, o 50 let později, vypukla sametová revoluce., jejímž hlavním protagonistou byli studenti.

Chci uctít dnešní den, který se dvakrát zapsal do historie naší země vzpomínkou a přípravou na další den, který se může zapsat do naší další budoucí historie.
kup-zde

Dnes je nahlášeno v Praze přes 20 různých akcí, což samo o sobě nedává smysl a je otázkou, zda to je to pravé. Hlava státu, prezident republiky Miloš Zeman stráví dnešní den v Lánech a není tudíž možnost jeho přímé podpory na některé z akcí.

Naší povinností v této složité době ale je, abychom pozvedli svůj hlas a dali jasně najevo, na čí jsme straně. Proto v dnešní významný den vyzývám všechny lidi dobré vůle, aby podpořili můj návrh na zorganizování jednotné velké akce na podporu prezidenta republiky Miloše Zemana.

Musí se tak stát v Praze v době, kdy se pan prezident Miloš Zeman vyjádří, jak pevně věřím a doufám kladně, ke své další kandidatuře na prezidenta České republiky.

Přeji hezký sváteční den a žádám o podporu naší budoucí společné akce.


Reklama: