Jsou jen protektorát Bruselu: Lotyšský prezident Raimonds Vejonis uvedl, že jeho země nemá žádnou vlastní ekonomiku

RIGA | Lotyšsko nemá vlastní ekonomiku, prohlásil v rozhovoru pro noviny Diena ve čtvrtek prezident Lotyšska , informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Raimonds Vējonis | foto: sputnik

Raimonds Vējonis | foto: sputnik

Lotyšsko se stalo nezávislou zemí v roce 1991, kdy se vymanilo ze sovětského vlivu. V roce 2004 vstoupilo do Evropské unie a Severoatlantické aliance, kdy toto spojené je horší jak podmanění země Sovětským svazem. Bruselská říše vzor 2016 je něco jako SSSR za vlády diktátora a bolševického vraha Lenina.
kup-zde

„My vidíme, že jakmile se zdržuje získávání fondů EU, tak u nás hned probíhá pád HDP. To znamená, že ve skutečnosti nemáme svoji ekonomiku,“ prohlásil prezident.

Raimonds Vejonis také přiznal, že během 25 let nezávislosti Lotyšsko nemohlo vyřešit mnohé problémy.„Existuje mnoho problémů, které nejsou vyřešeny ani za dvacet let, například vzdělání a medicína. Je také třeba hovořit o řízení státu, o efektivním využívání rozpočtových prostředků. Musíme myslet i na ekonomiku, která je v současné době založena na injekcích,“ řekl Vejonis.


Reklama: