Václav Klaus přicestoval do Rakouska, aby podpořil kandidáta FPÖ Norberta Hofera v opakovaných prezidentských volbách

VÍDEŇ – PRAHA | Druhý prezident České republiky Václav Klaus podpořil v Rakousku kandidaturu Norberta Hofera na prezidenta, informují o návštěvě prezidenta Klause v Rakousku ParlamentniListy.cz.

Václav Klaus a Norbert Hofer | foto: diepresse.com

Václav Klaus a Norbert Hofer | foto: diepresse.com
Podporu Václav Klaus Norbertu Hoferovi vyjádřil na pátečním sympoziu pořádaném Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ), jehož hlavním tématem byla masová migrace do Evropy. Prezident Klaus před ní opět důrazně varoval. Podle serveru listu Salzburger Nachrichten hovořil o probíhající evropské válce, byť jen naštěstí v rovině idejí a interpretací.
kup-zde

„Svobodné myšlení bude na starém kontinentu stále více potlačováno politicky korektní elitou, jejímž úmyslem je propašovávat cizince do Evropy,“ uvedl mj. na sympoziu Václav Klaus. Také Norbert Hofer kritizoval nedostatky uprchlické politiky z posledních let ve své zemi. Jako prezident by prý rozpustil vládu, která by nedokázala přijmout příslušná protiopatření. Slíbil: „Pokud bude zvolen, bude ve své funkci neoblomný.“

Norbert Hofer s SPÖ uspěli u rakouského soudu, aby výsledky voleb v druhém kole byly zrušeny, jelikož se jim podařilo prokázat, že volby byly zfalšovány a porušení volebního zákona konstatoval i soud a výsledek o zvolení socialistického, zeleného a pedofilního extremisty Alexandera Van der Bellena zrušil. A nařídil nový termín voleb, který byl odsunut pro špatně lepící obálky na korespondenční hlasování, kterým původní druhé kolo bylo zfalšováno.


Reklama: