Sputnik: Emir Kusturica okomentoval rezoluci Evropského parlamentu o ruských médiích

BĚLEHRAD | Srbský filmový režisér Emir Kusturica pro agenturu Sputnik řekl, že po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách ve Spojených státech začala v Evropě panika, která se projevila v rezoluci Evropského parlamentu vůči ruským médiím, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, kdy Vám její zprávu přinášíme.

Emir Kusturica | zdroj: sputnik

Emir Kusturica | zdroj: sputnik

Podle slov Kusturici vznikla panika v EU kvůli tomu, že v USA se objevil nový establishment, který nedokázal najít společnou řeč se starou elitou, kterou řídili Clintoni a finančník George Soros.
kup-zde

„Pokud by nebyla tato panika, která vznikla změnou vedení, které, soudě podle všeho, se bude chovat jinak, tak bych, možná, i přijal jejich myšlenku. Ale oni jsou skutečně proti tomu, kdo hovoří pravdu a, podle jejich logiky, ti (kdo hovoří pravdu — red.) se mění v centrum propagandy. Pravda ale nikdy nebyla propagandou, až na vzácné výjimky,“ řekl režisér.

„Nápad obvinit RT a Sputnik z propagandy — to je jako kdyby Pinocchio obvinil svého tvůrce ze lži. Nápad srovnat dvě mladá a kvalitní média s Daiš (arabský akronym pro organizaci Islámský stát) není dostatečně vysvětlen. A kdo ve skutečnosti Daiš vytvořil — Západ, Východ, či je to samostatně fungující organizace?“ — dodal.


Reklama: