Miloš Zeman přirovnal ministra Chovance k eunuchovi, když chce zavádět cenzorský úřad na svém ministertvu

PRAHA | Je to urážka zdravého rozumu všech, kteří používají internet a kteří mají možnost seznámit se s různými názory, komentoval prezident Miloš Zeman aktivity chovance z ČSSD a ministra strachu Milana Chovance, který připravuje spuštění tzv. odboru proti dezinformacím, což bude cenzorský úřad, který bude rozhodovat, co pravda je co není. Tedy Ministerstvo pravdy. Své vyjádření na toto téma poskytl serveru ParlamentniListy.cz v rámci rozhovoru.

Miloš Zeman se vysmívá  | reprofoto: iPrima.cz

Miloš Zeman se vysmívá | reprofoto: iPrima.cz
„Proti propagandě bojujeme lepší propagandou, a nikoli zákazem jiné propagandy. To je něco podobného, jako kdyby eunuch, který není schopen propagovat, bojoval proti erotice tím, že by zakázal erotiku,“ přirovnal prezident ministra a chovance z ČSSD k kastrátovi. On to asi opravdu kastrát bude, ale spíše jen duševní.
kup-zde

Miloš Zeman připomněl, že na projektu cenzorského úřadu Milana Chovance se podílejí i Evropské hodnoty. O těch lapidárně řekl, že jsou zapomenutíhodné. Ovšem vyjádřil se, že by byl rád, kdyby Evropské hodnoty musel být označeny dle zákona jako Agent cizí moci. Protože toto opatření ve Spojených státech funguje efektivně a je známo jako FARA (Foreign Agents Registration Act), který ve Spojených státech platí od roku 1938. Podle tohoto zákona jsou neziskovky přijímající peníze ze zahraničí označeny za zahraniční agenty a každý ví, kdo je financuje.

K neziskovkám a možnému přejetí podobného zákona jako je FARA prezident pro ParlamentniListy.cz uvedl: „Mně by to sice nevadilo, ale já bych šel ještě dál. Zastávám názor, že mnohé neziskové organizace, nikoli všechny, jsou pijavice přisáté na těle státního rozpočtu, a bylo by velmi rozumné, aby dotace těmto organizacím, pokud je poskytuje stát, byly založeny na principu vyděláš si korunu a dostaneš korunu navíc.“

Dále prezident míní, že jsou i neziskové organizace, které jenom přerozdělují prostředky ze státního rozpočtu, a v takovém případě je daleko rozumnější, aby prostředky na dané účely šly ze státního rozpočtu přímo, čímž by se ušetřila často vysoká režie těchto neziskových organizací, krátce řečeno platy řady parazitů, kteří v nich pracují.

Pokud by zákon jako FARA byl přeložen a schválen v České republice, tak na otázku zda by jej podpořil, prezident uvedl: „Takový zákon bych zcela určitě nevetoval.“ Připomeňme, že obdoba FARA platí i v Ruské federaci. A právě neziskovky Rusko za takový zákon kritizovaly, ač je to kopie zákona amerického. To dokazuje mnohé.


Reklama: