Strana svobody (PVV) Geerta Wilderse by podle posledních průzkumů drtivě vyhrála volby v Nizozemí

AMSTERDAM | Strana svobody (PVV) Geerta Wilderse je v dnes zveřejněných průzkumech veřejného mínění na prvním místě voličských preferencí, informuje TASR s nenávistnou omáčkou kolem, které Vás ušetříme.

Geer Wilders naděje pro Nizozemí

Geer Wilders naděje pro Nizozemí

Parlamentní volby v Nizozemsku jsou naplánovány na březen 2017, ale pokud by se konaly tento týden, PVV by v dolní komoře parlamentu obsadila 33 křesel z celkového počtu 150, nejvíce ze všech politických subjektů, naznačil průzkum institutu Maurice de Hond. Wildersova strana by si polepšila, neboť v současnosti má v dolní komoře 12 křesel.

Reklamu dodává zločinecký tribunál

Wilders je soudně stíhán pro své výroky z března 2014, když mluvil o tom, že v Nizozemsku by mělo být méně Maročanů. Minulou středu, v poslední den svého procesu, lídr PVV před soudci argumentoval, že není rasistou, a později v televizním rozhovoru upřesnil, že pokud ho považují za vinného, znamená to, že je vinna polovina Nizozemska.

Jak upozornil zpravodajský server DutchNews.nl, Wilders před soudem uvedl: „Nikdy se nenechám umlčet, protože jediná svoboda, která mi zůstala, je svoboda projevu.“ Dodal, že ten, kdo by ho chtěl v tomto zastavit, ho bude muset nejdřív zabít. A to mu muslimové slíbili, když na něj vypsali fatvu.


Reklama: