Ani korunu pro neziskovky. Úsvit národní koalice chce škrtat v návrhu stáního rozpočtu

PRAHA | Klub Úsvitu zpracoval k návrhu státního rozpočtu pozměňovací návrhy, které mají zastavit posílání peněz na pochybné neziskové organizace. Konkrétně budeme chtít seškrtat program podpory multikulturní výchovy na MŠMT. Tyto projekty dnes bohužel upadají často pouze k nekritickému přístupu například k nelegálním imigraci či politickému islámu, informuje hnutí Úsvit národní koalice na svém webu.

výčet parazitů | ilustrace: IVČRN.CZ

výčet parazitů | ilustrace: IVČRN.CZ
„My si myslíme, že právě v těchto ožehavých oblastech je naprosto zásadní vyvážený přístup, jehož obsahem musí být i vnímání bezpečnostních rizik. Programy multikulturní výchovy se dnes stávají projekty, které mají v první řadě obhájit před veřejností kroky vlády, jako jsou akceptování imigračních kvót Evropské unie, marginalizace tématu ochrany státních hranic či akceptování politického islámu jako legitimní ideologie. My s tím absolutně nesouhlasíme, a proto chceme tyto programy zrušit,“ řekl dnes na tiskové konferenci předseda poslaneckého klubu Úsvit Marek Černoch.
kup-zde

Druhým pozměňovacím návrhem, který Úsvit předloží, je navýšení platu policistů. Bezpečnostním složkám byly v roce 2010 sníženy platy o 10%.

„Přes přísliby politiků napříč politickým spektrem stále nedošlo k dorovnání na původní stav. My proto navrhuje zvýšit tarifní platy policistů, hasičů a dalších příslušníků bezpečnostních sborů o 2% procenta, což si vyžádá 900 milionů korun,“ doplnil předseda klubu Černoch.


Reklama: