D. J. Trump si vybral za ministra války SS Vzteklého psa – generála námořní pěchoty Jamese Mattise

WASHINGTON | Donald Trump zvolil za šéfa Pentagonu generála námořní pěchoty Jamese Mattise, oznámil The Washington Post. Později tuto informaci potvrdil sám zvolený prezident Spojených států (SS) Donald John Trump, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

generál SS Jamese Mattis - mariňák zvaný Vzteklý pes | foto: Heavy.com

generál SS Jamese Mattis – mariňák zvaný Vzteklý pes | foto: Heavy.com
Posledním místem služby Jamese Mattise bylo Centrální velení OS SS, které odpovídá za Blízký východ a Střední Asii, sloužil tam v letech 2010 až 2013. Podle informace listu může být kandidatura Mattise (66) oficiálně vyhlášena na začátku příštího týdne.
kup-zde

James Mattis byl účastníkem válek v Afghánistánu a Iráku. Byl vrchním velitelem Spojených ozbrojených sil Severoatlantické aliance (SA) pro transformaci, stál v čele Spojeného velení ozbrojených sil SS, byl šéfem ústředního velení ozbrojených sil SS. Mattis odešel do výslužby v roce 2013. V rámci svého působení si mezi mariňáky vysloužil přezdívku „Vzteklý pes.“

Spekuluje se, že Vzteklý pes je úlitba Trumpa jeho Republikánské straně, jelikož generál má mj. velmi ostražitý vztah k Rusku a myslí si, že chce rozbourat SA. Ovšem o likvidaci aliance, pokud Evropa nebude platit stejně jako Amerika mluvil Trump ve své kampani. V kampani byl však hercem a nyní je politikem. Komikem zůstává stále.

polados-prepravujeme-vas-byznys

Vzteklý pes Mattis kritizoval Moskvu. Označil Ruskou federaci za agresora na Ukrajině, což vypovídá o jeho duševním zdraví a měkkém mozku lampasáka. „Ruská agrese na Ukrajině je mnohem vážnění, než si myslí administrativa SS,“ prohlásil Mattis tehdy.

Američané, kteří volili Trumpa prezidentem mj. proto, aby uklidnil globální politiku hrozby válečného střetu SS s Ruskem, který američtí politici provokují, náhle vystřízlivěli, když zjistili informaci, že jeden z psychopatů americké maríny, které vedla útočné války a páchala válečné zločiny s jeho pomocí v Iráku a Afganistanu, by měl být ministrem obrany, tedy války.


Reklama: