FSB zlikvidovala vůdce odnože IS na Severním Kavkaze

MACHAČKALA | Ruské bezpečnostní síly zlikvidovaly prašivého psa a vůdce severokavkazské odnože teroristické skupiny Islámský stát (IS). O likvidaci lidské teroristické zrůdy informoval slovenský konzervativní deník HlavnéSpraávy.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek
Při zásahu speciálních jednotek v Dagestánu byli zlikvidování a právem zabiti kromě Rustama Asildarova další čtyři teroristé. Výše zmíněný deník se odvolal na dnešní prohlášení ruské Federální bezpečnostní služba (FSB).
kup-zde

Zrůdy se podle FSB zabarikádovaly v domě v dagestánské metropoli Machačkala. Dále se odmítali vzdát. Během jednání s policií spustili teroristé střelbu na její příslušníky, kteří následně do budovy vtrhli.

„Při zásahu zahynuli všichni teroristé v domě, k jiným obětem ani zraněním nedošlo. Při prohlídce objektu našli automatické zbraně, jakož i velké množství munice a výbušnin,“ uvedla také ruská vnitrostátní zpravodajská služba podle agentury TASS.

Slovenský deník dále píše: Asildarov, který přísahal věrnost IS v roce 2014, údajně v roce 2010 plánoval útok dvou sebevražedných atentátnic na Rudém náměstí v Moskvě a o tři roky později se měl podílet na útoku ve Volgogradu. Ruští vyšetřovatelé ho také označili za organizátora vraždy imáma ve vesnici Karamah v roce 2011 a šéfa místní samosprávy v roce 2015.


Reklama: