Italové odmítli ústavní reformu, která by oslabila demokracii a posílila vliv Bruselu. Matteo Renzi rezignoval

ŘÍM | Po těžké porážce v nedělním referendu o reformě ústavy italský premiér Matteo Renzi ohlásil, že dnes podá demisi. V televizním vystoupení řekl: Výsledky referenda jsou naprosto jasné. Přebírám plnou odpovědnost za porážku. Informovaly ParlamentniListy.cz s odkazem na server ČTK ČeskéNoviny.cz.

Matteo Renzi | foto: www.west-info.eu

Matteo Renzi | foto: www.west-info.eu


Podle dosavadních průběžných výsledků Italové v referendu poměrem zhruba 59 ku 41 procentům hlasů jasně odmítli reformu ústavy, která měla zjednodušit systém vládnutí v zemi. Tedy oslabit demokracii a posílit vliv Evropské unie.
kup-zde

To ovšem v rámci propagandy Bruselu server manipulačních lží, kterým ČeskéNoviny.cz bez pochyby jsou, jako server veřejnoprávní ČTK, nepřipomíná, ale šíří poplašnou zprávu, jelikož podle žumpy ČTK panují obavy z politické nejistoty v zemi a následných negativních dopadů na Evropskou unii.

Účast dosahující téměř 70 procent podle webu zpravodajské stanice BBC svědčí o tom, že referendum bylo vnímáno jako příležitost vyjádřit nespokojenost s předsedou vlády, lže dále veřejnoprávní žumpa České tiskové agentury. Jelikož Italové neodmítli Renziho. Italové odmítli jednoznačně oslabení tradičního demokratického systému v Itálii, který brání zvětšení již tak silného vlivu EU. „Porážka rovněž může poznamenat trhy, zejména bankovní sektor, který letos na milánské burze ztratil téměř polovinu své hodnoty,“ lže ČTK, tak jako lhala o Brexitu a britská ekonomika roste.

Daná ústavní reforma měla posílit Poslaneckou sněmovnu a výrazně omezit vliv Senátu, který měl mimo jiné přijít o možnost svrhnout vládu a o vliv na blokování zákonů, což odporuje demokratickému principu. Senátor není méně než poslanec a v dnešním italském politickém systému má mandát senátora vyšší váhu. Reforma z pera Renziho vlády by z Itálie udělala jen poslušný protektorát EU, jakým je např. Česká republika, Irsko, Portugalsko, země Pobaltí a Řecko. Itálie by se tak stala druhořadou zemí EU.