Václav Klaus: Osobní diskreditace a špiclování v soukromí je nepřijatelné

PRAHA | Vynucený odchod Jindřicha Forejta z jeho funkce a jeho profesní i lidskou diskreditaci rezolutně odsuzuji, píše na svém webu druhý prezident České republiky Václav Klaus.

Jindřich Forejt
„Jindřich Forejt byl po celou dobu mého působení v prezidentském úřadu jedním z mých nejbližších spolupracovníků, a i proto mě zacházení s ním lidsky velmi zasáhlo. Po dobu deseti let jsem s ním byl na Pražském hradě v každodenním osobním kontaktu a to, co se s ním dnes děje, je zcela nezasloužené. Je to nedůstojné i těch, kteří štvanici na ředitele protokolu Kanceláře prezidenta republiky rozpoutali,“ píše prezident.

Václav Klaus, dále míní, že se Jindřich Forejt osvědčil jako vynikající vysoký úředník formátu nejen českého, ale i mezinárodního. „Mnozí ve světě nám ho záviděli a opakovaně nám to říkali. Tým prezidenta Zemana jeho odchod nepochybně oslabí, a tím bude poškozeno fungování této mimořádně důležité instituce českého státu. Není připraven nikdo, kdo by ho mohl rovnocenně nahradit,“ dodává Václav Klaus.

„Osobní diskreditace a špiclování v soukromí jsou věci, se kterými se nesmíme smiřovat jako s metodami řešení sporů v politické a, jak je teď vidět, i v úřednické sféře. Odmítám osobní likvidaci člověka a jeho integrity a důstojnosti, jaká byla v této kauze předvedena,“ uzavřel vyjádření Václav Klaus ke „kauze Forejt“ ze dne 7. prosince 2016.


Reklama: