Vláda šmejdů Sobotky a Babiše vede třídní boj proti hospodám a venkovu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ | Včera byl v Poslanecké sněmovně přijat tzv. protikuřácký zákon, který podle provozovatelů hospod a restaurací, ale také řady politiků, obsahuje mnoho sporých bodů, informují ParlamentniListy.cz.

Ilustrační snímek
„Kromě toho, že si v hospodách nově nebude moci nikdo zapálit, hospodský ponese zodpovědnost také za vstup podnapilých osob do své provozovny – a to až pod hrozbou ukončení činnosti. Kritikem zákona je také senátor Ivo Valenta, který k němu v Senátu předloží vlastní pozměňovací návrh,“ uvádí zmíněný server.

„Je to jen další ze série nesmyslných zákonů, který nám bere kus svobody,“ vyslovil se k zákonu přijatému poslanic Senátor Ivo Valenta, který je i spolumajitelem webu ParlamentniListy.cz.

polados-prepravujeme-vas-byznys

Samotný majitel si nesmí ve svém zapálit, to je svinstvo

Ivo Valenta v Senátu | foto: Senát Parlamentu ČR

Podle Valenty provozovatelům restaurací a hospod zasahuje do soukromého vlastnictví. „Přesněji omezuje jejich právo na to, aby si se svým soukromým vlastnictvím nakládali dle svého uvážení. Jedná se tedy o další omezování svobody podnikání. Vždyť je až tragikomické, že si například hospodský, respektive majitel, si sám nemůže zapálit ve svém vlastním podniku,“ vyzdvihuje šílenost přijaté bolševické normy senátor, který se nevzdává a hodlá s poslanic, kteří takový paskvil přijali bojovat z pozice senátora.

„Já sám jsem nekuřák a kuřáckým restauracím se vyhýbám. V současné době ale přece všichni máme možnost volby. Trh už tohle dávno řeší sám. Vznikají nekuřácké restaurace, bary a hospody a každý si tak může vybrat, kde stráví čas tak, jak je mu to příjemné,“ vysvětluje základní principy svobodné společnosti Ivo Valenta.

Senátor se také vyjádřil ne přijatému pozměňovacímu návrhu poslance Marka Bendy, který měl v hospodách zavést něco jako kuřárny, tedy prostory vyhrazené pro kuřáky. Ten neprošel, ale není mrtvý. „Návrh pana Bendy, aby přibližně čtvrtina prostor restaurace mohla být vymezena kuřákům, je velmi rozumným kompromisem. Sám zvažuji předložení obdobného pozměňovacího návrhu a doufám, že mezi kolegy ze Senátu k jeho prosazení najdu dostatečnou podporu,“ slíbil slovácký senátor Ivo Valenta.


Vzpoura hostinských? EET, zákaz „proherních“ automatů, zákaz kouření…co bude dál?

Ilustrační snímek


Protikuřácký zákon je dalším krokem k likvidaci živnostníků v pohostinství a snížení prodeje tabákových výrobků pravděpodobně nepřinese. V tiskové zprávě to uvedla Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR).

Asociace vyzvala senátory, aby normu sněmovně vrátili k dopracování. AHR za absurdní považuje například požadavek zákona, aby hostinští nalévali alkohol pouze lidem, kteří nemohou způsobit úraz nebo škodu. Což je dementní požadavek reálně nedosažitelný, ale trest je likvidační – zákaz činnosti. Vítejte v 50. letech minulého století.

Zákaz kouření v restauracích považuje AHR spíše za politický akt některých stran, protože trh se postupně reguluje sám. Opatření bude zvláště u venkovských hospod znamenat další likvidaci drobných živnostníků, varuje asociace. „Pokud dosud odhadujeme počet uzavřených restaurací na 20 procent, pak můžeme očekávat další uzavření provozů nejpozději od května příštího roku,“ uvedla AHR.

Reklama: