Sergej Viktorovič Lavrov na adresu možného nového protějšku ze Spojených států Rexe Tillersona: Jsem připraven spolupracovat

MOSKVA | Rusko přijímá výběr Rexe Tillersona na post ministra zahraničí Spojených států (SS) jako rozhodnutí zvoleného prezidenta SS Donalda Trumpa a je připraveno pracovat s americkými partnery, oznámil ministr zahraničí Ruské federace (RF) Sergej Viktorovič Lavrov, kterého citovala světová zpravodajská agentura Sputnik.

Rex Tillerson | foto: Dallas News

„Přijímáme to jako rozhodnutí zvoleného prezidenta Spojených států. Jak několikrát řekl prezident Putin, jsme připraveni pracovat se všemi partnery, kteří mají zájem na rozvoji rovnoprávných vztahů s Ruskou federací,“ řekl novinářům Sergej Viktorovič.

Sergej Viktorovič Lavrov

Podle Lavrova, Sergeje Viktoroviče, on sám očekává, že pragmatismus je dobrým základem pro budování vztahů mezi Ruskem a SS při zvoleném prezidentu Donaldu J. Trumpovi. „Myslím si, že i prezident Trump, i nový budoucí ministr zahraničí nebyli odpůrci rozvoje naší spolupráce, ba naopak. Jsou to lidé pragmatičtí. Očekáváme, že tento pragmatismus bude dobrým základem pro budování vzájemně výhodných vztahů, které budou vzájemně prospěšné jak z hlediska rusko-americké spolupráce, tak i z hlediska řešení mezinárodních problémů,“ řekl ruské šéf diplomacie.

Trump vybral šéfa největší ropné společnosti země ExxonMobil Rexe Tillersona na post ministra zahraničí, to už dříve oznámil televizní kanál SNBS. Inaugurace Trumpa proběhne 20. ledna 2017. Potom bude oficiálně navrhovat na projednání Kongresu kandidatury na posty ministrů ve své vládě.

loading...


loading...
Reklama:
loading...