Informace z Londýna nebo Aleppa? Kanadská novinářka zkritizovala zdroje západních médií v Aleppu

OTTAWA | Nezávislá kanadská novinářka a ochránkyně práv Eva Bartlett, která několikrát navštívila Sýrii, zkritizovala západní média a zdroje, které používají při informování o situaci v Aleppu, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Eva Bartlett – kanadská novinářka | foto: Indybay
„Jaké mezinárodní organizace jsou na východě Aleppa? Žádné. Oni spoléhají na Syrské centrum monitoringu na sledování práv člověka, které se nachází v britském městě Coventry a je složeno z jednoho člověka, a také na pochybné skupiny jakoby „Bílé přilby“, řekla Bartlett. Daná organizace je považována za koordinační centrum Západu a teroristických skupin.

Podle ní o „Bílých přilbách“, které byly založeny v roce 2013 bývalým britským vojákem s mnohamilionovou podporou Spojených států a další řady států, ve východním Aleppu nikdo neslyšel. Kromě toho je organizace považována za neutrální, ale v některých videích můžeme vidět, jak její pracovníci drží zbraně a stojí na straně vojáků, poznamenala Bartlett.

Tím pádem, podle novinářky, západní média nemají žádné důvěryhodné zdroje v Sýrii. Je dávno veřejným tajemstvím, že západní média informují o Sýrii v rámci americké propagandy, kdy jasným cílem Američanů je svržení legitimní režimu Bašára al-Asada, což je podle mezinárodního práva terorismus. Navíc Američané v Sýrii páchají válčený zločin útočné války, tak jak jí popisuje Charta OSN.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr