Bašár al-Asad: Západ podporuje teroristy. Útok na Plamýru byl výsadek teroristů za pomoci Američanů

DAMAŠEK | Syrský prezident Bašár al-Asad se domnívá, že teroristů, kteří obsadili Palmýru, se tam mohli dostat nejen z iráckého Mosulu, ale i ze syrských měst Rakka a Dajr-az-Zaur. Informuje Sputnik. Podle Asada tento přesun teroristů byl řízen a podporován Spojenými státy (SS).

Bašár Al-Asad | foto: stalo-se.cz
„Nelze spojovat otázku Palmýry pouze s Mosulem, protože IS se nachází i na území Sýrie, na severu země v Racce, kde ho koalice v čele s SS údajně bombarduje už dva roky. Samozřejmě to není pravda, bojovníci IS jsou i v Dajr-az-Zauru, kde americké síly a letectvo jako součást koalice zaútočily na naše vládní síly místo toho, aby bombardovaly IS“, řekl Asad ve vysílání televizního kanálu Rossija-24. Asad se netají tím, že Američané využívají IS v rámci svých válečných zločinů útočné války vůči jeho zemi.

Řekl také, že útoku na Palmýru se účastnilo mnoho bojovníků s kvalitními novými zbraněmi. To svědčí o tom, kdo je podporuje. „Kdyby extremisté přišli z Mosulu, není jasné, odkud by vzali zbraně, když žádné podobné dříve neměli,“ uvádí Asad.

„Pravda je taková, že většina teroristů dorazila z Rakky a Dajr-az-Zauru, a to buď za přímé pomoci Američanů, nebo v lepším případě s jejich vědomím, kteří na to zamhouřili oči a dovolili Turecku, Kataru a Saúdské Arábii, aby dokončily tuto misi pomocí podpory a sponzorování IS, to je to, co se dnes ve skutečnosti děje v Palmýře“, zdůraznil syrský prezident, v opačném případě by je bombardovali, ale tak se nestalo.

polados-prepravujeme-vas-byznys

Humanitární pomoc Západu? Jen podpora teroristů!

Federica Mogherini -Je vylízaná, na drogách nebo totální blbka? | foto: telegraph.co.uk

Veškerá humanitární pomoc, kterou do Sýrie poslaly západní země, byla určena teroristům, oznámil prezident Sýrie Bašár Asad.

„Jestli mám mluvit upřímně a zostra, ve skutečnosti veškerá pomoc odeslaná západními zeměmi byla určena teroristům. Oni se nikdy nestarali ani o jeden syrský život,“ oznámil Asad v rozhovoru pro televizní stanici RT.

„U nás je stále mnoho měst, která jsou obklíčena teroristy. Nedovolí tam nic dovést, ani vodu, ani jídlo, nic potřebného pro život. Ostřelují je každý den. Co jim poslala Evropská unie?“ zeptal se sám sebe prezident Sýrie.

Asad popřel prohlášení hlavy diplomacie EU Federicy Mogherinio tom, že EU je jediná struktura, která poskytuje humanitární pomoc Sýrii. „Když mluvíte o lidském životě, o humanitárním aspektu, tak neděláte rozdíl. Je to dvojí metr, je to lež, se kterou pokračují a stává se to ohavnou lží,“ prohlásil prezident Sýrie.

banner-cex-660x220

Západ ignoruje zvěrstva páchané IS v Sýrii

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: cz.sputniknews.com

Západ si nevšímá vražd lidí teroristy v Aleppu ani útoku bojovníků radikální skupiny Islámský stát (IS) na Palmýru, a je znepokojen jenom úspěchy syrské armády, prohlásil syrský prezident Bašár al-Asad v rozhovoru pro televizi RT.

„Kdyby dobyla Palmýru vláda, vyvolalo by to obavy o osud kulturního dědictví. Když ale osvobozujeme Palmýru od teroristů, budou západní úředníci a přední masmédia znepokojeni osudem pokojného obyvatelstva. Nejsou ale ničím znepokojeni, kdy se děje pravý opak, kdy teroristé zabíjejí tyto pokojné obyvatele nebo útočí na Palmýru a začínají ničit kulturní dědictví celého lidstva, a nejen syrské dědictví“, prohlásil Asad.

„Úřad Vysokého komisaře OSN pro lidská práva v úterý prohlásil, že disponuje svědectvími vraždy syrskými vládními vojsky asi 82 civilistů ve východním Aleppu,“ informují západní média, ale s tím, že vypustila větu o tom, že to není ověřeno. Naopak tato informace o údajných masakrech byla vypuštěna teroristy Islámského státu, kdy západní média ji převzala jako svatou pravdu, a generální tajmník ve svém prohlášení výslovně prohlásil, že tyto informace nelze věrohodně ověřit. Tudíž tyto média šíří lži, dezinformace a americkou agresivní propagandu.

Tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov ze své strany nazval výmysly zprávy o hromadných vraždách pokojných obyvatel Aleppa. Podle jeho slov v Moskvě „kategoricky nesouhlasí“ se zprávami o genocidě civilního obyvatelstva v Aleppu, protože neodrážejí skutečnost. Dodal, že pokojných občanů často využívali teroristé v Aleppu jako živého štítu.


Reklama: