Ájatolláh Alí Chameneí: Velká Británie je zdrojem zla

TEHERÁN | Nejvyšší vůdce Íránu ájatolláh Alí Chameneí jako odpověď na prohlášení britské ministryně Theresy Mary May, že Írán znamená hrozbu pro oblast, nazval Velkou Británii zdrojem zla a neštěstí, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Ajatolláh Sájid Alí Chameneí
Před tím Theresa Mary May prohlásila: „Írán znamená ohrožení bezpečnosti zemí Perského zálivu a Blízkého východu a Velká Británie je zcela nakloněna strategickému partnerství se zeměmi Zálivu a pokračuje v práci, aby čelila této hrozbě“.
kup-zde

„V poslední době Angličané beze studu… nazvali Írán nebezpečím pro region. Ale všichni vědí, že navzdory těmto obviněním byli samotní Angličané vždy zdrojem hrozeb, potíží a neštěstí,“ uvádí se ve zprávě, uveřejněné na webových stránkách Chameneího.

Nejvyšší vůdce Íránu také uvedl, že během posledních dvaceti let byla Velká Británie zdrojem zla pro země regionu. Ministerstvo zahraničních věcí Íránu před časem informovalo o předvolání velvyslance Velké Británie s cílem vyjádřit protest proti provokačním komentářům britské premiérky na summitu Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu v Bahrajnu. Británie je stovky mil vzdálená Perskému zálivu, to jen uplatňuje svůj bývalí kolonizační vliv.


Reklama: