ParlamentniListy: Revoluci! Bouře po masakru v Berlíně Geert Wilders, Marine Le Pen a další. Ozval se i Trump

BERLÍN | Ke včerejšímu teroristickému útoku v Berlíně se začínají vyjadřovat politici z celého světa. Redakce serveru ParlamentníListy.cz pro vás vybrala reakce těch, kteří se staví kriticky k přistěhovalecké politice otevřených dveří i k samotnému multikulturalismu.

satanská kniha Korán v plamenech | foto: dailystormer.comGeert Wilders | foto: nrc.nl

Nejrozhodněji reagoval šéf euroskeptické a protiimigrační Strany pro svobodu Geert Wilders, který se stal včera podle televizní show EenVandaag nizozemským politikem roku. „Nenávidí nás a zabíjejí. Nikdo nás nechrání, protože politici nás zradili. Potřebujeme politickou revoluci, abychom se mohli bránit,“ napsal dnes brzy ráno Wilders na svém twitteru. V Nizozemsku se v březnu konají parlamentní volby a dle průzkumů veřejného mínění zemi skutečně čeká jím avizovaná politická revoluce. Strana pro svobodu dlouhodobě ovládá žebříčky popularity.

Matteo Salvini | foto: stalo-se.cz

Neméně bojovný byl také člen Evropského parlamentu a přední člen italské Ligy severu Matteo Salvini. „Devět mrtvých, padesát zraněných. Kdo to byl? Jen modlitby už nestačí. Je třeba jednat silou!“ napsal včera před půlnocí na svém twitteru.

Marion Maréchal-Le Pen a Marine Le Pen

Šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Pen prozatím jen vyjádřila soustrast pozůstalým po obětech teroristického útoku.

V tom samém duchu se vyjádřila také její neteř a vycházející hvězda strany Marion Le Pen.

Donald Trump | foto: cs.sputnik.com

Na události v Berlíně na Twitteru zareagoval Donald Trump, pro kterého jinak skončil včerejší den životním úspěchem, protože ve funkci prezidenta Spojených států jej potvrdili i volitelé. „Jenom za dnešek jsme čelili teroristickým útokům v Turecku, Švýcarsku a Německu a vše se neustále zhoršuje. Civilizovaný svět musí změnit své myšlení,“ napsal 45. prezident Spojených států, který byl v rámci své kampaně vůči islámu velmi razantní a vysloužil si za to od médií nálepku „xenofob“.

Karsten Woldeit

Ačkoli němečtí komentátoři nezapomněli vyplísnit opoziční Alternativu pro Německo (AfD) za to, že zneužívá teroristických útoků pro své politické cíle, politici AfD se ve skutečnosti zatím vyjadřují velmi umírněně. „Truchlíme s oběťmi a jejich rodinami. Taková událost těsně před Vánocemi je šokující a vyvolává špatné vzpomínky. Spoléháme na profesionální práci našich bezpečnostních sil. O dalším zatím nehodláme spekulovat,“ sdělil médiím stínový ministr vnitra z AfD Berlín Karsten Woldeit.

Strache a Hofer

Bezprostředně po teroristickém útoku reagoval také neúspěšný prezidentský kandidát rakouských Svobodných Norbert Hofer. „Mé myšlenky jsou po strašném útoku v Berlíně s rodinami obětí. Jsem šokovaný a smutný. Toto je útok na celou naši civilizovanou společnost, napsal včera před půlnocí Hofer na svém faceeboku. Lítost nad událostmi v Berlíně vyjádřil i vůdce rakouských Svobodných Hans-Christian Strache. „Upřímnou soustrast příbuzným obětí zbabělého útoku: Přeji rychlé uzdravení zraněným.“Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Politici-nad-zradili-Odpovedet-silou-Revoluci-bouri-po-masakru-v-Berline-Geert-Wilders-Le-Penovy-a-dalsi-Ozval-se-i-Trump-467874