Vetřelec batohem v Rakousku narušil dětem adventní besídku, začal předčítat z Koránu

VÍDEŇ | Sousední Rakousko se potýká v posledních měsících s mnoha problémy, které souvisejí s integrací muslimských migrantů. Aktuální případ nedorozumění sice naštěstí neskončil tragicky, ale přesto je dalším důkazem o nepřekonatelné rozdílnosti mezi kulturami, informuje server Českého portálu ePortál.cz. Text Vám přinášíme v původním znění níže:

Nový soused, nový volič, ale i nový starosta… Přivandrovalec…
Rodiče dětí z malé vesnice Oberndorf bei Schwanenstadt v Horním Rakousku se přišli podívat v neděli večer na vystoupení svých ratolestí v rámci adventního koncertu, ale vzpomínat na tuto akci pozitivně určitě nebudou. Místo dechberoucího koncertu a poklidného rozjímání v předvánočním čase rodiče i děti perné chvíle, které jen tak brzy ze své mysli nevytěsní. A to přesto, že naštěstí nikdo nezemřel ani nebyl raněn.

Když byl koncert v nejlepším, vstoupil náhle na pódium mladý černoch v bílém oblečení a lámanou němčinou a neméně srozumitelnějšími gesty si sjednal ticho v sále. Zkoprnělé a vystrašené děti vyzval k odchodu z pódia a v další minutách zaskočeným rodičům předváděl svoji „one man show“. Ale vydařená zábava to byla jen z jeho pohledu. Na jevišti totiž odložil svůj batoh a začal nahlas předčítat přítomným asi 250 divákům z Koránu.

polados-prepravujeme-vas-byznys

„Mysleli jsme si původně, že je to součást představení,“ cituje server oe24.at jednoho z přítomných diváků, který nejspíš z uleknutí nepochopil, že na adventním koncertu nemá černoch s Koránem co pohledávat. Muž prý neustále opakoval, že je Alláh veliký. Povodně se přitom v rakouských médiích objevily zprávy o tom, že zmatený migrant do sálu vykřikoval, že Alláh všechny zabije. Nakonec se však podle rakouského serveru ukázalo, že šlo jen o fámu.

V publiku naštěstí seděli mezi rodič i tři policisté, kteří si pro muslimského „kazateli“ přišli na pódium a vyvedli jej poté pryč ze sálu. „Byli jsem úplně zkamenělí hrůzou a měli neuvěřitelný strach o naše děti,“ líčila pro média své otřesné zážitky učitelka z místní mateřské školky Sandra S. s tím, že i přes traumatizující okamžiky se dětem po psychické stránce daří dobře a nebylo zapotřebí využít pomoci psychologů.

Policie zatím zjistila, že se jednalo o čtyřiadvacetiletého žadatele o azyl ze Somálsku. Proč se rozhodl přerušit dětský adventní koncert a kázat z Koránu se zatím vyšetřovatelům nepodařilo zjistit. Jak uvádí internetový server Salzburg24.at, v batohu muže nebylo nalezeny žádné nebezpečné předměty, ale pouze oblečení. Stejně tak se prozatím nepodařilo vyšetřovatelům objevit nic „závadného“ v jeho pokoji.Zdroj.