V pondělí se pokoušel vraždit přivandrovalec i ve Švýcarsku. Byl to také mu-slimák, ale černý a z Ghany

ZURICH | Ve švýcarském Zurichu došlo v pondělí k útoku na islámské centrum, po kterém byli zraněni tři lidé. Spekulace, že se jednalo o nenávistný útok Švýcarů na islám, však byly vyvráceny. Pachatelem měl podle policie být čtyřiadvacetiletý muž pocházející z Ghany, informují ParlamentniListy.cz.

Nový soused, nový volič, ale i nový starosta… Přivandrovalec…

Útok se odehrál v pondělí kolem páté hodiny odpolední v islámském centru v Zurichu. Terčem byla modlitebna využívaná převážně somálskými a eritrejskými imigranty. Tři návštěvníci byli při útoku zraněni. Okamžitě se proto objevily spekulace, že se jednalo o útok na islám a imigranty obecně. Vchod do islámského centra se stal poutním místem, mimo jiné se tam objevil nápis v němčině „odpovědí na nenávist je láska“.

Novináři zaznamenali místní starší ženu, která přinesla na pamětní místo knihu zabalenou v hnědém papíru. Pak jim vykládala, že je křesťankou a je zděšena z toho, co se v centru stalo. „Modlím se za oběti,“ svěřila se.

„My Švýcaři jsme mnohonárodnostní, vícebarevný, multináboženský národ. Nemáme žádný problém s nikým,“ vykládali webu deníku New York Times jiní.

Jenže pátrání po útočníkovi vzápětí ukázalo, že nenávist k imigrantům či k islámu nejspíš nebyla tím skutečným motivem. Policisté našli útočníka dle popisu svědků na mostě nedaleko od islámského centra asi hodinu po útoku. Muž byl již mrtvý. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého přivandrovalce z Ghany.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr