Vláda brutálně likviduje živnostenské podnikání; Je to třídní boj?

HOLICE | Myslím, že řada lidí si stále ještě neuvědomuje, na jak vážnou situaci nejen pro živnostníky, malé a střední podnikatele a jejich rodiny a zaměstnance letos naše vláda zadělala, míní předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer a dodává, že pomyslné těsto složené z množství regulačních či dokonce zákazových ingrediencí, naplno vykyne příští rok.

Foto s hajzlem
EET, kontrolním hlášení DPH či zákazu kouření, jako mor. „To, čeho jsme byli svědky letos, je jenom začátek. Třeba elektronická evidence už sice má první oběti v podobě zániku hospod, či obchůdků v mnoha malých obcích, ale pořád jde jen o pomyslnou špičku ledovce. Pokud nevyjde žádná z možností, jak tuto likvidaci drobných hráčů na trhu zastavit, pak v příštím roce budou muset do systému vstoupit další podnikatelé. A ukončených živností či zavřených firem přibude násobně. Mnoho dalších pak zvedne ceny,“ uvádí na adresu vládní šikany Petr Bajer, kdy dodává, že to už bude mít v součtu tak patrný efekt, že to pocítí většina obyvatel, kteří dnes třeba nevidí v elektronické evidenci tržeb žádné zásadní téma.

Petr Bajer předseda Strany soukromníků České republiky

A předseda Soukromníků za tím vidí něco šíleného, něco jako třídní boj z 50. let minulého století, kdy komunisté vyhlásili válku všem, kdo nešel s jejich praporem. „Jde jednoznačně o snahu oslabit střední třídu společnosti. Všechna tato opatření mají jedno společné – zatěžují všechny v daném oboru stejně. Od řemeslníka, který má jen svoje ruce a znalosti, až po velkou firmu s obratem v desítkách milionů korun. Pokud se mají oba subjekty vyrovnat, dejme tomu s rostoucími náklady v řádu tisíců, koho to ohrozí? Pro velkou firmu to představuje jen nepříjemnost, pro živnostníka další ránu z milosti,“ dodává předseda Strany soukromníků České republiky.Gottwlad – Babiš – lidské zrůdy třídního boje