Janukovyč přistoupil na předčasné volby. Věří, že je vyhraje

KYJEV | Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč souhlasil s vypsáním předčasných parlamentních a prezidentských voleb, je-li to jediný demokratický způsob překonání politické krize v zemi. V interview pro ukrajinskou televizi to sdělil prezidentův zástupce v Nejvyšší radě Jurij Mirošničenko, informoval zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska. Na rozdíl od opozice chce prezident postupovat ústavně a demokraticky. Opozice se zase chová jako teroristická organizace, která zapaluje ulice a upaluje policisty, obsazuje domy a vraždí.

Jednání Janukovyče se zástupci opozice | Foto: EPA

Jednání Janukovyče se zástupci opozice | Foto: EPA

Podle jeho slov prezident nezvažuje využití silového scénáře k urovnání krize a rovněž se nikdy ani nezmínil, že by mohl vyhlásit výjimečný stav v zemi, toto vše chápe jen jako provokace a úmyslné šíření blábolů ze strany opozice.  Janukovyč si je vědom politické síly Strany regionů a věří, že předčasné volby by měly situaci na Ukrajině uklidnit.

Mítinky na Ukrajině začaly v listopadu 2013, když vláda oznámila o pozastavení integrace do EU, jelikož EU nechtěla přistoupit na Ukrajinské podmínky a jen Ukrajině diktovala podmínky své. Toho využila opozice napojena na teroristické organizace podporované EU a USA, aby došlo k rozvratu v zemi, k násilnostem a vraždám.

Tomu všemu předcházelo ještě vyjednávání o vydání komsomolky, tunelářky a expremiérky Tymošenkové, do Německa do zdravotnického zařízení. Její manžel požádal v České republice o azyl, jelikož mu taktéž hrozí vězení za tunelování firem napojených na ukrajinský stát v rámci obchodu s plynem.

Komsomolka Tymošenková byla osobní přítelkyní komunisty soudruha Leonida Kučmy, prvního prezidenta Ukrajiny po rozpadu Sovětského svazu. Podle toho všeho se na Ukrajině nejedná o boj mezi totalitou a svobodou, ale o to že staré komunistické kádry, ovšem demokraticky zvolené, mají být odstaveny novými mladými komunisty bruselského střihu. To vše nejlépe bez voleb jelikož Brusel volbami opovrhuje.